Ławka do ogrodu – jaką wybrać?

Nie mamy żadnych wątpliwości, co do tego, że w każdym ogrodzie łatwa będzie niezwykle przydatna. Może ona pełnić więcej niż jedną funkcję, ponieważ jest to niezwykle uniwersalny mebel ogrodowy. Ławka do ogrodu jest nie tylko praktyczna, ale również estetyczna. Co powinieneś uwzględnić, gdy kupujesz ławkę ogrodową? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w tym poradniku zakupowym. Musimy tutaj na samym początku bardzo mocno podkreślić fakt, że na rynku jest dostępny bardzo dużo różnych rodzajów oraz modeli ławek ogrodowych. Różnią się one między sobą na przykład materiałami, z których zostały wyprodukowane, profilami i metodami montażu. Wszystko to powoduje, że poczuliśmy potrzebę opracowania dla Ciebie poradnika zakupowego, który uwzględni ich najważniejsze parametry. Dzięki temu będziesz mógł korzystać z ogrodu w najwygodniejszy możliwy sposób.

Polecane ławki do ogrodu


back to menu ↑

Jakie wymiary powinna mieć ławka ogrodowa?

O wygodzie użytkowania, jak również o innych istotnych kwestiach praktycznych decyduje głównie rozmiar ławki ogrodowej. Za mała ławka ogrodowa może się okazać mało funkcjonalna, ponieważ będzie mogła na niej usiąść tylko i wyłącznie jedna osoba. Z tego względu radzimy Ci kupić ławkę ogrodową, która będzie miała co najmniej 150 centymetrów. Najbardziej popularne ławki ogrodowe mają 180 centymetrów. To wszystko powoduje, że możesz mieć pewność, że na takiej ławce ogrodowej będą mogły usiąść co najmniej trzy osoby. Jaka powinna być wysokość ławki ogrodowej? Praktyka pokazuje, że bardzo często spotykane są ławki ogrodowe, które mają 40 centymetrów wysokości. Ta wysokość jest liczona od podłoża do siedziska. Oczywiście trochę mniejsze rozmiary będą miały ławki ogrodowe przeznaczone dla dzieci. Bardzo ważnym elementem jest też oparcie ławki ogrodowej. Powinno mieć co najmniej 50 centymetrów wysokości. Ta wartość jest ważna przede wszystkim z uwagi na konstrukcję ludzkiego kręgosłupa. Musi mieć on komfortowe i solidne podparcie. Gdy zależy Ci na tym, żeby wygodnie przesiadywać na ławce ogrodowej, to powinieneś zwrócić uwagę przede wszystkim na szerokość przerw między deskami. Jeżeli będzie ona zbyt duża, to ławka ogrodowa będzie po prostu niekomfortowa. Na pewno nie chciałbyś mieć takiej ławki w swoim ogrodzie.

Ławka ogrodowa

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Jaka ławka będzie odpowiednia do ogrodu?

Oprócz ważnych wymiarów, powinieneś się zastanowić nad konkretnym rodzajem ławki ogrodowej. Na rynku jest dostępnych kilka typów ławek ogrodowych. Najbardziej popularna jest ławka parkowa. Jest ona wyprodukowana w standardowych rozmiarach. Poszczególne modele różnią się między sobą głównie materiałem, z jakiego zostały wyprodukowane. Wśród ławek ogrodowych możemy wymienić takie zrobione z następujących materiałów: drewna, metalu, palet, betonu i innych. Najczęściej do produkcji ławek ogrodowych wykorzystuje się drewno. Wynika to przede wszystkim z jego bardzo wysokich walorów estetycznych. Drewniane ławki ogrodowe są niezwykle naturalne. Właśnie z tego względu będą się perfekcyjne prezentowały w przestrzeniach, w których występuje bardzo dużo drzew oraz krzewów.

Ławka ogrodowa

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Jakie rodzaje drewna wykorzystuje się najczęściej do produkowania ławek ogrodowych?

Przede wszystkim są to: świerk, sosna, buk oraz modrzew. Gdy zastanawiasz się nad zaaranżowaniem swojego ogrodu w wiejskim klimacie, to powinieneś zdecydować się na zakup ławki ogrodowej wyróżniającej się grubymi palami drewna. Mogą one zostać dodatkowo postarzone. Dzięki temu będą one idealnie współgrały z ogólnym wystrojem Twojego ogrodu. W nowoczesnych ogrodach doskonale sprawdzą się natomiast ciemne, cienkie belki tekowe. Charakteryzują się one bardzo dużą wytrzymałością oraz odpornością na czynniki biologiczne. Kolejnym często stosowanym materiałem do produkcji ławek ogrodowych jest metal. Takie ławki ogrodowe charakteryzują się wytrzymałą konstrukcją oraz wykończeniem w formie estetycznej siateczki. Taką siateczkę możesz zobaczyć na przykład na oparciu albo na siedzisku ławki ogrodowej. Ławki do ogrodu mogą być również wyprodukowane z aluminium albo ze stali. Są surowe, minimalistyczne i jednocześnie bardzo nowoczesne.

back to menu ↑

Ranking ławek do ogrodu: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general