Czy leżaki na balkon to dobry wybór?

Leżaki są kojarzone przede wszystkim z wypoczywaniem na plaży albo w ogrodzie. Coraz bardziej popularne staje się jednak ustawianie takiego leżaka również na balkonie. Czy jest to dobre rozwiązanie? Jeżeli zastanawiasz się nad sensem i potrzebą ustawiania tego mebla ogrodowego na tak małej przestrzeni, to z całą stanowczością zachęcamy Cię do przeczytania naszego poradnika zakupowego. Mamy ogromną nadzieję, że uda nam się przekonać Cię do ustawienia tego mebla również na Twoim balkonie. Podpowiemy Ci, na co powinieneś zwrócić szczególną uwagę przy wybieraniu leżaka na balkon.

Polecane leżaki na balkon


back to menu ↑

Dla kogo najlepszym wyborem będą leżaki składane balkonowe i dlaczego?

To rozwiązanie polecamy przede wszystkim osobom mieszkającym w bloku, które chcą sobie wygodnie wypoczywać na świeżym powietrzu w lato i na wiosnę. Oczywiście, że w każdym nawet największym mieście jest jakiś park, rzeka oraz jezioro. Jednak wybranie się tam może nie być dla Ciebie zbyt przyjemne. Możesz natknąć się na przykład na osoby, które będą Cię prosiły o pieniądze, na psy biegające bez smyczy, na niekulturalne osoby, które będą przy Tobie przeklinać i wyrzucić śmieci wszędzie, tylko nie do koszy. Dlatego po kilku takich próbach relaksu możesz zechcieć zrezygnować na stałe z pojawiania się w tego  rodzaju miejscach. Pewnie z całego serca, gdy tylko zaczyna się robić ciepło na zewnątrz, zazdrościsz wszystkim działkowiczom i właścicielom ogrodów. Mogą sobie spokojnie wypoczywać na swoim ogrodzonym i odgrodzonym od nieproszonych gości terenie. Nikt im w tym nie przeszkadza. Błoga cisza i spokój. Czy to oznacza, że jedyne, co Ci pozostało, to załamanie się? Absolutnie nie! Jeżeli jesteś szczęśliwym posiadaczem mieszkania w bloku i masz balon, to jesteś wygrany.

Leżak na balkon

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Co powinieneś wziąć pod uwagę, gdy wybierasz leżak na balkon?

Jeżeli masz bardzo duże wątpliwości, czy leżak na balkon, będzie odpowiednim rozwiązaniem dla Ciebie, to pewnie powodem tego jest to, że nie masz wystarczająco dużej przestrzeni. Martwisz się również o hałas i o problemy z nasłonecznieniem. Prawda jest taka, że żaden, nawet najpiękniej urządzony balkon w bloku nie pozwala na taką swobodę jak ogród. Z drugiej strony w większości sytuacji mamy pewność, że znajdziesz odpowiednie miejsce, żeby ustawić na przykład leżak składany. Balkonowe wymiary dają zazwyczaj możliwość jeszcze bardzo komfortowego ustawienia dwóch tego rodzaju leżaków. Oczywiście, że na takim balkonie będzie dosyć ciasno. Jednak prawda jest taka, że nie powinieneś się tym, aż tak bardzo przejmować, jeżeli nie masz problemów ze swobodnym rozłożeniem leżaka oraz położeniem się w komfortowej pozycji. Przecież tak naprawdę ogromne podwórko wcale nie jest Ci potrzebne do tego, żeby wypoczywać na świeżym powietrzu. Prawda jest taka, że i tak nawet na balkonie, spędzasz czas na zewnątrz.

Leżak na balkon

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Jaki leżak na balkon wybrać, gdy mieszkasz w samym centrum miasta i to dużego?

Jeżeli mieszkasz na blokowisku, to pewnie tym, co najbardziej Cię denerwuje, gdy przebywasz na swoim balkonie, jest bardzo duży hałas. Odgłosy życia miejskiego, ciągle przemieszczające się samochody albo hałaśliwi sąsiedzi. To wszystko nie sprzyja odpoczynkowi na świeżym powietrzu. Jednak zastanów się przez chwilę. Na wszystko jest rozwiązanie. Wystarczy, że kupisz sobie dobre słuchawki i po problemie. Dzięki nim będziesz mógł sobie posłuchać swoich ulubionych piosenek na balkonie. W dodatku możesz się odciąć od tych wszystkich dźwięków dużego miasta, które uniemożliwiają Ci pełne zrelaksowanie się na Twoim balkonie. Natomiast jeżeli chodzi o Twój strach związany z odpowiednim nasłonecznieniem na balkonie, to w lato i na wiosnę na Twoim balkonie zazwyczaj jest słońce przez kilka godzin w ciągu dnia. Oczywiście nie jest on tak dobrze nasłoneczniony, jak przydomowy ogród, ale wystarczająco, aby odpocząć, czy poczytać książkę. Gdy odpowiednio go urządzisz, to odpoczywanie na balkonie może być naprawdę przyjemne i zdrowe, ponieważ dzięki słońcu, uzupełniasz niedobory witaminy D3. Tak naprawdę leżak na balkon jest świetnym rozwiązaniem. Przekonaj się o tym sam!

back to menu ↑

Ranking leżaków na balkon: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general