Huśtawka ogrodowa – jak wybrać odpowiedni model?

Gdy wybierasz huśtawkę do Twojego ogrodu, to powinieneś zwrócić uwagę nie tylko na jej cenę, ale też na jej przeznaczenie, mobilność, bezpieczeństwo oraz stabilność konstrukcji. Huśtawka do ogrodu powinna być również odporna na uszkodzenia i prosta w pielęgnacji. Możesz wybrać na przykład huśtawkę metalową z daszkiem oraz z poduszkami, które zapewniają większą wygodę użytkowania. Oprócz funkcji dekoracyjnej w ogrodzie, huśtawka ma wpływ również na to, że w ogrodzie panuje bardziej przyjazna atmosfera. Gdy masz taką huśtawkę w swoim przydomowym ogrodzie, to łatwiej jest Ci się zrelaksować po trudnym dniu wypełnionym obowiązkami, odprężyć się oraz zagwarantować sobie spokój. Wiadomo, że najwięcej radości z takiej huśtawki mają dzieci. Jeżeli poważnie myślisz o jej zakupie, to bardzo nas to cieszy. W tym poradniku zakupowym, zaproponujemy Ci wiele opcji. Nie wszystkie z nich będą wymagające dla Twojego portfela.

Polecane huśtawki ogrodowe


back to menu ↑

Jakie są podstawowe rodzaje huśtawek ogrodowych?

Huśtawki ogrodowe możemy podzielić między innymi ze względu na zastosowany do ich wykonania materiał. I ten podział prezentuje się następująco. Pierwsze są oczywiście huśtawki ogrodowe metalowe. Są bardzo nowoczesne, wytrzymałe i wyjątkowo estetycznie wykończone. Nie potrzebują żadnej specjalistycznej konserwacji. Są łatwe w czyszczeniu. Huśtawki ogrodowe zrobione z aluminium nie rdzewieją. W dodatku są lekkie, więc w razie potrzeby będziesz mógł taką huśtawkę ogrodową szybko przenieść w inne miejsce. Drugim rodzajem są huśtawki ogrodowe drewniane. Są przyjazne dla środowiska, stabilne, bezpieczne dla alergików oraz mają bardzo dekoracyjne kształty. Są wyjątkowo korzystną alternatywą dla huśtawek ogrodowych wykonanych z metalu. Przede wszystkim nie są one tak zimne. Metalowe huśtawki mają to do siebie, że gdy jest chłodno, to może być na nich za zimno. Natomiast w upał można się o taką huśtawkę ogrodową, wręcz oparzyć. Wróćmy jeszcze jednak na chwilę do huśtawek ogrodowych drewnianych. Bardzo ważny jest rodzaj drewna, z którego została wykonana konkretna huśtawka. Modele wyprodukowane z drzew liściastych są bardziej trwałe, ale jednocześnie droższe. Natomiast te wykonane z drzew iglastych są mniej wytrzymałe, ale za to tanie. To, Ty musisz określić, co jest dla Ciebie ważniejsze. Musisz pamiętać również o tym, że ten rodzaj huśtawek ogrodowych co jakiś czas będziesz musiał poddać procesowi impregnacji. Trzeci rodzaj to huśtawki ogrodowe składane. To prawda, że są drogie, ale są również niezwykle komfortowe i praktyczne. Czwarty rodzaj to huśtawki ogrodowe typu kokon. Są praktyczne i niewielkie. Jeżeli kiedyś widziałeś taką huśtawkę, to pewnie wiesz, że ma ona formę półkola. Będzie dobra dosłownie do każdego, nawet najmniejszego ogrodu. Taka huśtawka ogrodowa jest przeznaczona dla jednej osoby. Spodoba Ci się, jeżeli lubisz przedmioty o niezwykle nowoczesnym wzornictwie.

Huśtawka ogrodowa

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Jak jeszcze możemy podzielić huśtawki ogrodowe?

Występuje też podział huśtawek ogrodowych z uwagi na ilość osób, które mogą na nich siedzieć. W tym przypadku możemy wyróżnić między innymi huśtawki ogrodowe: jednoosobowe, dwuosobowe, trzyosobowe, czteroosobowe oraz sześcioosobowe.

Huśtawka ogrodowa

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Jakie może być przeznaczenie huśtawki ogrodowej?

W pierwszej kolejności powinieneś zastanowić się nad tym, do czego wybrany przez Ciebie model huśtawki ogrodowej będzie wykorzystywany. Czy ma być ona tylko i wyłącznie dekoracją ogrodu? Czy ma być to huśtawka ogrodowa tylko dla dziecka, czy może osoby dorosłe też mają z niej korzystać? Czy huśtawka ogrodowa ma u Ciebie pełnić również funkcję relaksacyjną? To znaczy, czy ma być odpowiednia do tego, żeby się na niej położyć z książką, z herbatą i na chwilę odciąć się od tego świata? Przeznaczenie huśtawki ogrodowej w bardzo dużym stopniu będzie miało wpływ na to, ile w końcowym rozrachunku, będziesz musiał zapłacić za nią. Jeżeli szukasz huśtawki ogrodowej typowo relaksującej to serdecznie polecamy Ci huśtawki fotele, leżanki albo bujaki. Natomiast dla rodzin bardziej odpowiednie będą huśtawki ogrodowe dwu- lub trzyosobowe.

back to menu ↑

Ranking huśtawek ogrodowych: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general