Hamak ogrodowy – jak wybrać odpowiedni model?

Ciepłe dni sprzyjają odpoczynkowi na zewnątrz. Po ciężkim dniu warto wieczór spędzić w ogrodzie i pobujać się na nowym hamaku ogrodowym. Wystarczy tylko, że wybierzesz hamak odpowiedni dla siebie oraz dla Twoich najbliższym. W tym poradniku zakupowym podpowiemy Ci, jak wybrać najlepszy model hamaka ogrodowego. Hamaki ogrodowe różnią się pomiędzy sobą konstrukcją, przeznaczeniem i kolorystyką. Posiadają również inną wspólną cechę. Są odpowiednie do relaksu w mieszkaniu, w ogrodzie, na plaży oraz na wakacjach.

Polecane hamaki ogrodowe


back to menu ↑

Skąd wzięły się hamaki ogrodowe?

Moda na hamaki, nazywane również leżącymi łóżkami przyszła do Polski najprawdopodobniej z Ameryki Południowej. Nie jest to pewne, ale to najlepsza możliwa i najczęściej powtarzana teoria na ten temat. Pewny jest jeden fakty. W Europie możesz bezkarnie wylegiwać się na hamaku, dzięki Krzysztofowi Kolumnowi. To właśnie on ten rodzaj łóżek wiszących rozpowszechnił w Europie. Jednak bujane łóżka są bardzo mocno doceniane na całym świecie. Niektóre państwa posiadają swój własny model hamaka ogrodowego. Jeszcze do niedawna te komfortowe hamaki kojarzyły się z rozciągniętą pomiędzy drzewami siecią. Były plecione ze sznurka. Obecnie w sklepach internetowych i stacjonarnych możesz znaleźć naprawdę bardzo wiele modeli hamaków. Mogą one być tradycyjnie zawieszone pomiędzy drzewami albo mieć swój własny stelaż. To sprawia, że tego rodzaju hamak będzie cechował się mobilnością. Możesz go ustawić w ogrodzie, w takim miejscu, gdzie tylko sobie wymarzysz.

Hamak ogrodowy

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Jak wybrać perfekcyjny hamak ogrodowy?

Gdy wybierasz hamak ogrodowy, to powinieneś zwrócić uwagę głównie na to, gdzie będziesz chciał go używać i kto będzie na nim wypoczywał. Inne wymiary musi mieć hamak ogrodowy dla dorosłych, a inne dla dzieci. Długość hamaka dla dorosłych nie może być mniejsza niż 3,5 metra. Natomiast najlepsza szerokość w takim przypadku to 1,3 metra. Dla dzieci wystarczający będzie mniejszy hamak ogrodowy, czyli 2,5-metrowy o szerokości 1,2 metra. Jeżeli chodzi o hamaki o dużych rozmiarach, to najbardziej popularne są obecnie hamaki ogrodowe kolumbijskie. Są grubo plecione i standardowo mogą pomieścić więcej niż jedną osobę. Zachęcamy Cię w szczególności do wybrania takiego hamaka, gdy masz dużą rodzinę i lubicie wspólnie wypoczywać w ogrodzie. Hamak ogrodowy najlepiej jest wybrać taki w ciemniejszej kolorystyce albo wzorzysty, żeby przypadkowe plamy nie były na nim widoczne. Kolor hamaka ogrodowego jest bardzo ważny, w szczególności wtedy, gdy będą z niego również korzystały Twoje dzieci. A jak wiadomo maluchy wprost kochają się brudzić. Zgadzamy się z Tobą, że wybór hamaka ogrodowego może być skomplikowany, ponieważ producenci oferują te meble ogrodowe w bardzo różnych kolorach. Najbardziej kolorowe są hamaki ogrodowe ekwadorskie. Wyróżniają się one intensywnością barw oraz niestandardowymi wzorami. Warto podpatrzeć ich niepowtarzalny design. Musisz wziąć pod uwagę również materiał, z którego został wyprodukowany hamak ogrodowy. Bardzo popularne są między innymi hamaki z płótna i z wytrzymałej bawełny. To najmocniejszy model hamaków ogrodowych. Dodatkowo hamaki ogrodowe mogą być wykonane z syntetycznego poliestru, który jest dodawany do bawełny, aby ją odpowiednio wzmocnić. Do produkcji hamaków ogrodowych wykorzystuje się również lekki i mocny nylon. Na rynku możesz też spotkać hamaki ogrodowe z polipropylenu. Jest to sztuczny materiał, z które zazwyczaj produkuje się hamaki siateczkowe. Powinieneś pomyśleć również o dodatkowych dekoracjach na hamakach ogrodowych na przykład o frędzlach. Mają je na przykład hamaki brazylijskie.

Hamak ogrodowy

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Ile kilogramów jest w stanie wytrzymać hamak ogrodowy?

Gdy kupujesz leżak na balkon, to nie musisz się martwić, że z niego spadniesz, bo do ziemi nie masz daleko. W przypadku hamaka ogrodowego jest zupełnie inaczej. Tutaj po prostu musisz zwrócić uwagę na maksymalne obciążenie hamaka. W przypadku hamaka jednoosobowego powinno ono wynosić maksymalnie 100 kilogramów. Pamiętaj o tym, że wybrany przez Ciebie hamak ogrodowy musi posiadać gwarancję bezpieczeństwa. Jest to bardzo ważne, gdy kupujesz hamak dla dziecka.

back to menu ↑

Ranking hamaków ogrodowych: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general