Hamak do pokoju – jak znaleźć odpowiedni model?

Wyobraź sobie, że jest letni, słoneczny dzień, a Ty możesz się pobujać w hamaku w rytm szumiących drzew. Pamiętasz takie dni i uczucia, które im towarzyszyły? Wakacje się kończą, a Ty już nie możesz doczekać się kolejnych? Mamy tak samo! Błogie lenistwo jest czymś, co naprawdę uwielbiamy. Zgadzamy się z Tobą, że nie ma nic lepszego niż położenie się w hamaku ogrodowym z ulubioną książką i przy miłym kołysaniu, oddać się marzeniom. Hamaki niezmiennie kojarzą się wszystkim z wakacjami albo z weekendowym odpoczynkiem na zewnątrz. Hamaki możesz spotkać nie tylko w ogrodzie, ale również na przykład w parku, na tarasie. A może być tak umieścić hamak w domu? Pewnie zdarzało Ci się już widywać hamak na balkonie, ale w pokoju możesz uznać to za coś dziwnego i niespotykanego. Od kilku sezonów tarasy są podobnie urządzanie jak salony w domu. Gdy lato się kończy, to każdy ma chęć przenieść fotele, stoliki i inne meble ogrodowe do domu. Dlaczego nie zrobić tego samego z hamakiem? W tym poradniku zakupowym doradzimy Ci, jaki hamak do pokoju, będzie najlepszym wyborem do Twojego domu. Podpowiemy Ci, jak powinieneś go zamontować oraz jak urządzić taki pokój, żeby hamak do niego idealnie pasował.

Polecane hamaki do pokoju


back to menu ↑

Jakie są rodzaje hamaków do pokoju?

Hamak stosowany jest od wieków na wielu różnych kontynentach oraz w różnych kulturach. Poszczególne hamaki różniły się między sobą wyglądem. Jednak zasada ich funkcjonowania zawsze była taka sama. Do dzisiaj hamaki produkowane są w różnych krajach. Często są ręcznie szyte albo plecione. Stanowią doskonałą dekorację zarówno do ogrodów, jak i do wnętrz. Możemy tutaj wyróżnić kilka rodzajów hamaków. Różnią się one przede wszystkim materiałami, z których zostały wyprodukowane.

Hamak do pokoju

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Czym charakteryzują się poszczególne hamaki do pokoju?

Hamak brazylijski został wyprodukowany z solidnej tkaniny bawełnianej. Jest komfortowy. Występuje najczęściej w intensywnych i pięknych kolorach. Natomiast hamak z Nikaragui jest ręcznie robiony z mocnego sznurka. Jest on pleciony tak samo jak siatka. Możemy tutaj jeszcze wyróżnić hamak Majów. Z pewnością jest on bardzo duży. Prezentuje się luksusowo. Jest wykonany z drobnej, niezwykle elastycznej siatki, która dopasowuje się do rozmaitych kształtów oraz wymiarów ciała. A czym wyróżnia się hamak z Wenezueli? Przypomina on stare hamaki z grubego płótna stosowane w czasie wojny przez żołnierzy amerykańskich. W dzisiejszych czasach hamaki z Wenezueli robione są z nylonu. Bardzo często są w kolorowe pasy. A co z hamakami turystycznymi? Ich zaletą jest to, że bardzo łatwo jest je zarówno przenieść, jak i zamontować. Ostatnim rodzajem jest fotel hamakowy. Możesz w nim na spokojnie poczytać. Nie jest to najbardziej odpowiedni model do spania w nim. To już wszystkie hamaki, które możesz sobie zamontować w pokoju. Naprawdę masz aż tyle możliwości. Wystarczy, że znajdziesz dwa odpowiednio oddalone od siebie punkty w pokoju, do których będziesz mógł szybko zamontować haki. Bardzo popularny jest również hamak do pokoju, który jest montowany na specjalnym stelażu. Zajmuje on bardzo dużo miejsca, dlatego będzie odpowiedni do dużych przestrzeni. W mniejszym pokoju o wiele lepszym wyborem będzie hamak typu fotel. Nie są potrzebne do niego dwa uchwytu, bo wisi on na jednym drążku. Musisz go zamontować na haku sufitowym. Wtedy łatwiej Ci będzie znaleźć dla niego odpowiednie miejsce. Taki wiszący fotel jest w sklepach internetowych i stacjonarnych dostępny również w wersji na stelażu. Wygląda on jak kokon upleciony z syntetycznego włókna, który w środku ma dużą pikowaną poduszkę. To sprawia, że taki hamak jest niezwykle komfortowy.

Hamak do pokoju

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Jakie zalety ma hamak do pokoju?

Hamak do pokoju jest nie tylko komfortowym miejsce do wypoczynku, ale może również wspaniałą dekoracją pomieszczenia. Może trudno jest Ci wyobrazić sobie taki hamak w eleganckim salonie w stylu glamour. Natomiast doskonale wpisze się w styl skandynawski, boho oraz industrialny. Zamiennikiem hamaka do pokoju z powodzeniem może być huśtawka do pokoju. Jest odpowiednia nie tylko dla dzieci.

back to menu ↑

Ranking hamaków do pokoju: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general