Dlaczego warto wybrać drewniane donice?

Gdy wybierasz doniczkę ogrodową, to powinieneś zwrócić uwagę nie tylko na jej estetykę, ale również na jej wytrzymałość oraz na to, czy jest przyjazna środowisku naturalnego. Drewniane donice będą doskonałym wyborem na przykład na balkon, na taras albo właśnie do ogrodu. Możesz taką doniczkę bez problemu umieścić również w mieszkaniu. Dodadzą one całemu pomieszczeniu wyjątkowego klimatu.

Polecane doniczki drewniane


back to menu ↑

Dlaczego warto kupić drewniane doniczki ogrodowe?

Drewniane doniczki ogrodowe ocieplą pomieszczenie w stylu skandynawskim albo minimalistycznych. Bardzo dobrze będą się one prezentowały również w kuchni w stylu prowansalskim, vintage albo rustykalnej. Tego rodzaju doniczki ogrodowe już od wielu lat są bardzo popularne. Na pewno będą duże ciekawsze niż standardowe doniczki plastikowe. Drewniane doniczki mogą być w stylu tradycyjnym lub nowoczesnym. Bez problemu możesz je dopasować praktycznie do każdego otoczenia i ogrodu. Doniczki drewniane w stylu nowoczesnym z drewna będą wspaniale się prezentowały w połączeniu z ogrodem w stylu minimalistycznym. Mogą mieć bardzo różne kształty. Najbardziej popularne są doniczki ogrodowe drewniane: prostokątne, kwadratowe oraz sześciokątne. Doniczki ogrodowe z drewna mogą przypominać również wiaderka lub balie. Pamiętaj jednak, żeby tego rodzaju doniczkę drewnianą odpowiednio zaimpregnować. Wtedy będzie ona całkowicie odporna na niekorzystne warunki atmosferyczne oraz uszkodzenia mechaniczne, czy grzyby. W takich doniczkach ogrodowych bez problemu możesz posadzić kwiaty i krzewy. Na rynku dostępne są również doniczki z kratkami oraz z drabinkami. Możesz też wybrać rośliny pnące. Jak widzisz możliwości masz naprawdę wiele.

Doniczki drewniane

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Jak wybrać elegancką oraz wytrzymałą donicę drewnianą ogrodową?

Gdy wybierasz drewniane donice, to najważniejszy jest Twój gust oraz ich otoczenie. Sprawdź, czy wybrany przez Ciebie model donicy doniczkowej drewnianej posiada solidne i wytrzymałe dno. Musi być ono wykonane z litego drewna. Kiepska sklejka się tutaj zdecydowanie nie sprawdzi. Jeżeli pragniesz posadzić kwiaty, to najpierw przekonaj się, czy donica posiada właściwe otwory drenażowe. Bardzo dobrze będą one odprowadzały nadmierną wilgoć. Tego rodzaju doniczki są nie tylko estetyczne, ale również funkcjonalne i trwale. Drewno jest materiałem ponadczasowym i wszechstronnym. W dodatku jest to tworzywo ekologiczne i przyjazne dla środowiska naturalnego. W praktyce oznacza to, że nie wydziela ono absolutnie żadnych szkodliwych dla ludzi i dla zwierząt substancji. W takich doniczkach ogrodowych drewnianych możesz bez przeszkód hodować zioła, przyprawy oraz warzywa. Doniczki ogrodowe drewniane są odporne na szkodniki. Można wśród nich wymienić na przykład: krety, nornice i ślimaki. Do produkcji drewnianych doniczek ogrodowych bardzo często wykorzystuje się świerki oraz sosny. W sklepach internetowych i stacjonarnych możesz również znaleźć doniczki ogrodowe drewniane wykonane z modrzewia oraz pozostałych egzotycznych oraz twardych gatunków drzew. Potrafią mieć one naprawdę niezwykle atrakcyjne ceny. Wybór doniczek ogrodowych drewnianych może przyprawiać o zawrót głowy. Z tego względu bez problemu będziesz mógł znaleźć odpowiadający Twoim indywidualnym preferencjom model doniczki ogrodowej drewnianej. Drewniane doniczki ogrodowe prezentują się niezwykle naturalnie. Będą bardzo dobrze wyglądały na tle różnych kwiatów oraz iglaków. Jeżeli cenisz sobie tradycyjne rozwiązania, to powinieneś się rozejrzeć za sześciokątnymi doniczkami drewnianymi do ogrodu.

Doniczki drewniane

fot. AdobeStock

back to menu ↑

W jaki sposób powinieneś konserwować doniczki drewniane ogrodowe?

Gdy wybierasz drewniane doniczki ogrodowe, to musisz pamiętać o ich odpowiedniej pielęgnacji oraz konserwacji. Musisz je regularnie czyścić za pomocą miękkiej szczoteczki. Raz w roku powinieneś zastosować specjalny preparat do drewna. Ochroni on drewniane doniczki ogrodowe przed grzybami i pleśnią oraz przed uszkodzeniami i nadmierną wilgocią. W sklepach dostępne są bezbarwne oraz kolorowe impregnaty. To właśnie one sprawią, że Twoje doniczki zawsze będą się prezentowały rewelacyjnie.

back to menu ↑

Ranking doniczek drewnianych: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general