Leżaki ogrodowe – jak wybrać najlepszy leżak do ogrodu?

Leżaki ogrodowe, tak samo jak huśtawki, nigdy nie wychodzą z mody. Gdy wybierasz meble ogrodowe albo na taras, to powinieneś również pomyśleć o zakupie ogrodowych leżaków. W tym poradniku zakupowym podpowiemy Ci, jaki leżak do ogrodu będzie najlepszy, a jaki lepiej się sprawdzi na balkonie lub na tarasie. Czy lepszy będzie leżak drewniany, plastikowy, metalowy, czy z technorattanu. Na jaki najlepiej się zdecydować? Najmodniejsze są po prostu leżaki ogrodowe, niezależnie od ich rodzaju. Leżak ogrodowy w komplecie z parasolem ogrodowym pozwoli Ci stworzyć idealne miejsce do letniego odpoczynku. Jednak wybór odpowiedniego leżaka ogrodowego wcale nie jest taki łatwy, jak początkowo mogłoby Ci się wydawać. W sklepach znajdziesz mnóstwo różnych modeli, które będą perfekcyjnym wyborem na balkon, na taras oraz do ogrodu.

Polecane leżaki ogrodowe


back to menu ↑

Co powinieneś przede wszystkim wziąć pod uwagę przy jego zakupie?

Do czego będziesz wykorzystywał ten leżak ogrodowy? Czy będzie Ci on służył do opalania się i do wylegiwania, czy chcesz leżeć na leżaku i czytać książkę? Chcesz go postawić w ogrodzie, na tarasie, na balkonie, czy nad ogrodowym basenem? A może zależy Ci na tym, żeby leżak ogrodowy był jak najbardziej mobilny, ponieważ chcesz go ciągle przenosić z miejsca na miejsce? Pamiętaj również o tym, żeby sprawdzić trwałość oraz estetykę wykonania leżaka ogrodowego. Zwróć uwagę na to, żeby wybrany przez Ciebie leżak ogrodowy był komfortowy oraz stabilny. Jaki leżak do ogrodu wybrać?

Leżak ogrodowy

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Jaki powinien być leżak ogrodowy?

Najbardziej wygodne leżaki ogrodowe mają regulowany kąt pochylenia oparcia. Dzięki temu można na nich zarówno siedzieć, jak i leżeć. Powinny posiadać podnóżek i podłokietniki, na których będziesz mógł opierać ręce. Ułatwią Ci one również wstawanie z leżaka ogrodowego. W sklepach internetowych i stacjonarnych są dostępne również komfortowo wyprofilowane modele leżaków ogrodowych bez regulacji. Dadzą Ci one możliwość siedzenia na nich tylko w jednej pozycji. Możesz na nich tylko siedzieć albo tylko leżeć. Przy zakupie koniecznie wypróbuj leżak ogrodowy, niezależnie od modelu. Leżak nie może być za wąski, ani za krótki. Minimalna szerokość leżaka ogrodowego to 50 centymetrów. Natomiast gdy chcesz mieć leżak ogrodowy odpowiedni do leżenia, to wybierz model, który będzie miał nie mniej niż 160 centymetrów długości. Jeżeli chcesz bardzo często przenosić leżak, to wybierz lekki składany leżak albo ciężki model na kółkach.

back to menu ↑

Z jakiego materiału powinien być zrobiony leżak ogrodowy?

Bardzo istotny jest wybór materiału, z którego został wyprodukowany Twój leżak ogrodowy. Najtrwalsze materiały to między innymi: technorattan, aluminium oraz drewno egzotyczne. Leżaki plastikowe są lekkie i łatwo jest je utrzymać w czystości. Możesz również postawić na leżaki ogrodowy z łączonych materiałów, na przykład z metalu oraz z tworzywa sztucznego albo z drewna i z tkaniny.

Leżak ogrodowy

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Czym cechują się leżaki ogrodowe drewniane?

Leżaki ogrodowe z drewna są estetyczne, przyjemne w dotyku i bardzo ładnie wyglądają na tle roślinności. Standardowo drewniany jest tylko i wyłącznie stelaż. Dużo rzadziej z drewna wykonany jest cały mebel ogrodowy. Leżaki ogrodowe drewniane zazwyczaj są składane. Mogą to być na przykład niewielkie leżaczki z drewna oraz z tkaniny. Ich dużym minusem jest dosyć duża waga. Z tego względu najlepszym wyborem, będą takie leżaki ogrodowe drewniane, które mają kółka. Leżaki ogrodowe mogą być wykonane z drewna polskiego albo egzotycznego. Ten pierwszy rodzaj leżaków ogrodowych potrzebuje corocznej konserwacji. Natomiast drugi na przykład z drewna bangkirai, teaku lub akcji, jest dużo bardziej wytrzymały. Jednak pamiętaj o tym, żeby taki leżak ogrodowy raz do roku poolejować. W przeciwnym razie straci on estetyczny kolor. Natomiast leżaki z drewna egzotycznego mogą być wystawione na krótkotrwały kontankt z wodą. Bez problemu możesz postawić taki leżak ogrodowy obok basenu lub stawu. Nawet w ciągu zimy możesz go zostawić na zewnątrz. Jednak w takim przypadku o wiele lepiej będzie go przykryć jakimś pokrowcem.

back to menu ↑

Ranking leżaków ogrodowych: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general