Jakie są zalety mebli ogrodowych żeliwnych?

Meble ogrodowe żeliwne od wielu lat są niezwykle popularne. Wynika to przede wszystkim stąd, że są wybitnie trwałe, ponadczasowe, solidne i są w stanie wytrzymać nawet bardzo duże obciążenia. Gdy kupujesz meble ogrodowe żeliwne to możesz mieć pewność, że będą Ci one służyły przez bardzo długi czas, zachowają swój naturalny i estetyczny wygląd. W dodatku meble ogrodowe żeliwne cechują się stabilnością, nie chwieją się, więc możesz bez obaw z nich korzystać. Zarówno na co dzień, jak i od święta. Meble żeliwne wyróżniają się niezwykle charakterystycznym wzornictwem. Żeliwna jest ich rama, a siedziska, oparcia i blaty standardowo są produkowane z drewna. Jednak nie może to być byle jakie drewno. W produkcji mebli ogrodowych żeliwnych zazwyczaj wykorzystywane są deski z drzewa liściastego, na przykład z olchy lub iglastego, między innymi z sosen lub ze świerków. Są one bardzo wytrzymałe i wyjątkowo dobrze znoszą wszelkie obciążenia, a nawet przeciążenia. Jeżeli meble ogrodowe żeliwne zostaną w odpowiedni sposób zaimpregnowane, to będą odporne na różnego rodzaju czynniki atmosferyczne. Na pewno będziesz mógł z nich korzystać przez wiele, długich lat.

Polecane meble ogrodowe żeliwne


back to menu ↑

Jakie są plusy i minusy mebli ogrodowych żeliwnych?

Minusem mebli ogrodowych żeliwnych jest to, że zazwyczaj są one wyjątkowo ciężkie. Jednak gdy spojrzy się na to pod odpowiednim kątem, to może się okazać, że jest to również ich bardzo duża zaleta. Solidne ławy, krzesła ogrodowe oraz stoły nie przewrócą się przy nikłym podmuchu wiatru. W dodatku jest mało prawdopodobne, żeby ktoś chciał je ukraść. Ich przenoszenie może zniechęcić nawet najbardziej zdesperowanego złodzieja. Bardzo duży ciężar mebli ogrodowych żeliwnych jest związany z tym, że tego rodzaju komplety mebli do ogrodu naprawdę trudno jest uznać za mobilne. Żeby przenieść na przykład stół żeliwny, potrzebne są aż dwie osoby. Nie wspominając już o konieczności ruszenia z miejsca o wiele cięższych mebli ogrodowych z żeliwa, na przykład ławek albo krzeseł w większej ilości.

Meble ogrodowe żeliwne

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Jak wyglądają meble ogrodowe żeliwne?

Meble ogrodowe żeliwne produkowane są w oparciu o stabilne, masywne odlewy żeliwne. Są one w specjalny sposób zabezpieczane przed niekorzystnym działaniem czynników atmosferycznych i przed rdzewieniem. Wykańczane są one za pomocą desek drewnianych właściwie zabezpieczonych przy pomocy stosownych preparatów ochronnych. Drewno sprawia, że meble ogrodowe żeliwne nabierają przytulnego charaktery. Bardzo dobrze będą one współgrały z pozostałymi elementami, które aktualnie znajdują się w Twoim ogrodzie. Stelaże, które są uzupełniane o deski mogą mieć bardzo różne kształty. Niektóre z nich są tradycyjne. Natomiast inne mogą być zawinięte lub dekoracyjne. To sprawia, że meble żeliwne ogrodowe będą pasowały do zróżnicowanych stylów aranżacyjnych. Będą odpowiednim wyborem zarówno do klasycznego ogrodu, jak i do prowansalskiego albo do nowoczesnego. Bywa tak, że deski również potrafią przybierać niesamowicie dekoracyjne kształty. Część mebli ogrodowych żeliwnych ma regularne kształty. Pozostałe mogą być zaokrąglone. Wszystko zależy od Twoich indywidualnych preferencji i gustu.

Meble ogrodowe żeliwne

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Jakie zastosowanie mogą mieć meble ogrodowe żeliwne?

Meble ogrodowe żeliwne mogą mieć niezwykle szerokie zastosowania. Chociaż jak sama nazwa wskazuje są one przeznaczone przede wszystkim do ogrodu, to nie tylko wokół domów, mogą one znaleźć swoje miejsce. Możliwości wykorzystania zwiększa to, że są to po prostu ciężkie meble ogrodowe, więc ich kradzież jest znacznie utrudniona. W dodatku nie ma konieczności chowania ich na noc. Pewnie będzie to dla Ciebie bardzo dobra wiadomość. Tak, nie musisz się z nimi szarpać i narażać na uraz kręgosłupa. Meble ogrodowe żeliwne będą dobrym wyborem zarówno dla osób prywatnych, jak i dla osób prowadzących działalność gospodarczą. Polecamy zakup mebli ogrodowych żeliwnych restauracjom, kawiarniom, barom z ogródkami piwnymi oraz różnego rodzaju instytucjom publicznym. Żeliwne ławki możesz spotkać na przykład w parkach miejskich.

back to menu ↑

Ranking mebli ogrodowych żeliwych: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general