Jak wybrać meble ogrodowe?

Nawet najlepiej wypielęgnowany oraz najpiękniejszy ogród nie będzie mógł zostać uznany za funkcjonalny, jeżeli nie zostanie wyposażony we właściwe meble ogrodowe. Przydomowa przestrzeń jest właśnie po to, żebyś mógł w niej spokojnie wypoczywać. W ogrodzie ma być nie tylko ładnie, ale również wygodnie. Dlatego potrzebna jest Ci huśtawka oraz estetyczne meble ogrodowe. Na co powinieneś zwrócić uwagę, gdy kupujesz meble do ogrodu? Odpowiedź znajdziesz w tym poradniku zakupowym.

Polecane meble ogrodowe


back to menu ↑

Jak dopasować meble ogrodowe do stylu życia?

Gdy planujesz zakup mebli do ogrodu albo na taras, to powinieneś zastanowić się nad kilkoma sprawami. Najważniejsze, co musisz wziąć pod uwagę to praktyczne zastosowanie mebli, które Cię interesują. Wyposażenie Twojego ogrodu musi być powiązane ze stylem życia. Gdy jesteś osobą towarzyską i uwielbiasz spędzać czas na zewnątrz, to powinieneś wybrać duży stół oraz komplet stabilnych krzeseł albo foteli. W takiej sytuacji powinieneś zainwestować również w ogrodowe narożniki, które z łatwością pomieszczą całą rodzinę. Ich zadaniem jest również stworzenie kameralnego klimaty. Jeżeli jesteś indywidualistą, lubisz odpoczywać w ogrodzie, w którym panują cisza i spokój, to powinieneś kupić sobie ławeczkę ogrodową albo wygodny leżak. Natomiast jeżeli tym, czego pragniesz jest błogie lenistwo, to postaw na hamaki oraz huśtawki ogrodowe. W Twoim ogrodzie powinien znaleźć się również parasol, który będzie Cię chronił przed deszczem i przed słońcem. Najważniejsze jest to, żebyś, gdy oglądasz konkretny komplet mebli ogrodowych skoncentrował się na swojej wygodzie. Dopiero w drugiej kolejności, pomyśl o ich cenie. Co Ci da, że kupisz sobie kosztowne meble, które są hitem tego sezonu, jeżeli nie będą one komfortowe? To nie będzie odpoczynek, tylko prawdziwa męka. Nie warto. Naprawdę nie warto.

Meble ogrodowe

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Przestrzeń w Twoim ogrodzie powinna być jak najbardziej spójna

Musisz pamiętać również o odpowiednim wkomponowaniu mebli w przestrzeni. Zanim kupisz narożnik, stół ogrodowy, krzesła, czy huśtawkę, musisz w myślach mieć już zaplanowane, gdzie postawisz każdy z tych mebli, w szczególności, jeżeli jesteś właścicielem niewielkiego ogrodu. Tylko wtedy będziesz miał pewność, że wybrany przez Ciebie przepiękny stół ogrodowy nie będzie stał w przejściu i co za tym idzie nie będzie denerwował wszystkich domowników oraz gości. Problem może być ze znalezieniem właściwego miejsca do przechowywania mebli ogrodowych i innych akcesoriów. Jeżeli masz duże pomieszczenie gospodarcze albo bardzo duży, zadaszony taras, to nie musisz zastanawiać się nad tym, czy wybrany przez Ciebie model mebli ogrodowych jest składany. Natomiast jeżeli ostatnie na co możesz narzekać, to za dużo miejsca, to polecamy Ci zainwestować w niewiele ważące konstrukcje z technorattanu. Są one niezwykle proste w przenoszeniu oraz w montażu. Technorattan jest materiałem, który jest standardowo wykorzystywany do produkowania różnego rodzaju mebli ogrodowych. Wiąże się to z jego małą wagą oraz bardzo dużą wytrzymałością. Naprawdę trudno jest całkowicie zniszczyć meble ogrodowe z technorattanu. Przynajmniej w krótkim czasie.

Meble ogrodowe

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Jak dopasować meble do Twojego ogrodu?

Gdy wybierasz meble ogrodowe, to nie możesz pominąć ich dopasowania stylistycznego. Wzornictwo powinno być spójne z przestrzenią w Twoim ogrodzie. Dlatego też w bujnych ogrodach w stylu angielskim albo śródziemnomorskim bardzo często występują wszechstronne meble technorattanowe, rattanowe, drewniane oraz metalowe. Powinieneś również wyposażyć Twój ogród w ławeczkę retro z interesującym elementem ozdobnym odlanym z żeliwa. Natomiast w minimalistycznym ogrodzie w stylu japońskim doskonale sprawdzą się meble technorattanowe oraz drewniane. Jednak w ogrodzie japońskim z powodzeniem możesz postawić również meble z aluminium lub z metalu o prostej formie. Pamiętaj też o tym, że kolorystyka w Twoim ogrodzie również powinna być spójna. Odpowiednio dobrany zestaw ogrodowy jest metodą na dodanie atrakcyjności terenowi znajdującemu się przy Twoim domu.

back to menu ↑

Ranking mebli ogrodowych: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general