Stół ogrodowy – jaki wybrać? Jaki najlepszy?

Stół ogrodowy może Ci się przydać przy naprawdę bardzo wielu okazjach. Pozwoli Ci on na spokojne zjedzenie posiłku na świeżym powietrzu. Możesz przy nim również zorganizować imprezę ze znajomymi albo po prostu wziąć do ręki kubek gorącej kawy i zatopić się w lekturze. Warto mieć do tego tło w postaci zadbanych roślin. Jednak ten poradnik zakupowy nie jest o roślinach. A o czym będzie tym razem? Właśnie o wspomnianym wcześniej stole ogrodowym. Pomożemy Ci znaleźć najbardziej odpowiedni dla Ciebie model. To, jaki stół ogrodowy jest dla Ciebie najlepszy, jest zależne od trzech najważniejszych parametrów. Są to: jego rozmiar, materiał, z którego został wyprodukowany oraz funkcje, jakie musi on spełniać. Gdy weźmiesz te wszystkie parametry pod uwagę, to dopiero wtedy, będziesz mógł rozstrzygnąć, jakie stoły ogrodowe są dla Ciebie dostępne, a na jakie w ogóle nie ma sensu patrzeć.

Polecane stoły ogrodowe


back to menu ↑

Jakie wymiary powinien mieć stół do ogrodu?

Wszystko zależy od tego, ile osób będzie korzystało z tego stołu ogrodowego. Jeżeli chcesz przy tym meblu ogrodowym, posadzić na przykład pięć osób, to najlepiej gdyby blat stołu miał długość co najmniej 150 centymetrów. Jego minimalna szerokość to 70 centymetrów. To sprawia, że bez problemu postawisz przy stole ogrodowym aż sześć krzeseł. Dwa po obu końcach oraz cztery po szerszych bokach. Natomiast jeżeli chodzi o okrągłe stoły ogrodowe, to, do komfortowego korzystania wystarczy Ci model, który ma średnicę przekraczającą 100 centymetrów. Najważniejszym parametrem, który po prostu musisz wziąć pod uwagę jest wysokość stołu ogrodowego. Nie możesz podjąć decyzji, że kupujesz zbyt niski stół ogrodowy, ponieważ będzie on po prostu niewygodny. Wtedy będziesz automatycznie musiał kupić niższe krzesła ogrodowe albo ławki. Zdecydowanie najlepszym możliwym rozwiązaniem będzie stół ogrodowy o wysokości mniej więcej 70 centymetrów. Oczywiście ta wysokość jest liczona od podłoża do blatu stołu. Przy stole ogrodowym o takiej wysokości będziesz mógł bez problemu jeść i pić. Przyjmowanie gości też będzie niekłopotliwe. Wszystkie rodzinne imprezy będą mogły odbywać się na zewnątrz. Gdy podejmiesz decyzję, że kupujesz stół drewniany, to musisz pamiętać między innymi o bardzo ważnych przerwach między poszczególnymi deskami blatu. Jeżeli będą one za duże, to możesz mieć problem z postawieniem na nim szklanek albo innych mniejszych przedmiotów.

Stół ogrodowy

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Czy lepszy będzie stół ogrodowy rozkładany czy stacjonarny?

Skoro dowiedziałeś się już, jakich rozmiarów powinien być Twój stół ogrodowy, to powinieneś teraz zastanowić się nad tym, czy chcesz mieć w swoim ogrodzie solidny stół ogrodowy stacjonarny, czy może wolisz postawić na stół rozkładany. Ten drugi będzie dobrym rozwiązaniem, jeżeli często przyjmujesz gości i spożywacie posiłki na świeżym powietrzu. Jeżeli decydujesz się na wytrzymały, nierozkładany stół ogrodowy, to masz do wyboru stoły większe i cięższe. Ich zaletą będzie to, że są naprawdę solidne. Są w stanie przetrwać praktycznie wszystko. Może poza jakąś ogromną nawałnicą, ale te nie zdarzają się w naszym klimacie zbyt często. To musisz przyznać. Stół ogrodowy nierozkładany może być wykonany na przykład z żeliwa oraz z polerowanych desek. Tego rodzaju stoły ogrodowe standardowo ważą około 35 kilogramów. Przenoszenie ich może się skończyć urazem kręgosłupa. Natomiast samodzielne próby ruszenia takiego stołu ogrodowego, to już jawne samobójstwo. Zaletą takich solidnych stołów ogrodowych jest to, że zapewniają odporność na zmienne warunki atmosferyczne i ewentualne uszkodzenia mechaniczne.

Stół ogrodowy

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Czy nie masz innego wyboru?

Oczywiście, że nie jesteś skazany na stół ogrodowy, który jest potwornie ciężki i praktycznie nie da się go w żaden sposób ruszyć. Na rynku występują również stoły ogrodowe o mniejszej wadze, które nie są rozkładane. Doskonałym przykładem tego rodzaju stołów są wszystkie meble ogrodowe z technorattanu. Ich minusem jest jednak to, że nadal zajmują o wiele więcej miejsca niż stoły rozkładane. Zaletą stołów nierozkładanych jest z pewnością fakt, że często mają one metalowe elementy, które skutecznie przedłużają ich żywotność.

back to menu ↑

Ranking stołów ogrodowych: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general