Świece zapachowe na Pachnacawanna.pl

Świece zapachowe Yankee Candle, czy innych producentów to must have w każdym domu. Nie tylko wprowadzają do wnętrz cudowną atmosferę, ale unoszący się w powietrzu piękny zapach, wpływa korzystnie na nastrój i samopoczucie domowników. Ważne jednak, żeby wybór świecy był przemyślany, a jej palenie odbywało się we właściwy sposób.

  1. Na co zwracać uwagę podczas wyboru świecy zapachowej?
  2. Jakie są zalety świec sojowych?
  3. Jak właściwie dbać o trwałość świecy zapachowej?

Na co zwracać uwagę podczas wyboru świecy zapachowej? 

Na rynku istnieje duży wybór świec, które różnią się nie tylko wyglądem. Najważniejszy jest materiał, z jakiego zostają wykonane, ponieważ niektóre z nich mogą być szkodliwe. Najpopularniejsze i jednocześnie najmniej polecane są świece parafinowe. Wykonane z taniego i praktycznego tworzywa, niestety mają negatywny wpływ na powietrze i uwalniają toksyczne substancje. Wiele osób skarży się na bóle głowy, podrażnienia gardła oraz oczu. Ważny jest też rodzaj knota, rodzaj używanych olejków zapachowych oraz naczynie, w jakim znajduje się wosk.

Na szczęście istnieją alternatywy dla tego rodzaju świec zapachowych, które nie tylko są ekologiczne i przyjazne naturze, ale też nie wywołują żadnych działań niepożądanych.

Jakie są zalety świec sojowych? 

Świece sojowe coraz bardziej zyskują na popularności i z powodzeniem zastępują stosowane do tej pory woski parafinowe. Ich największą zaletą jest bezpieczeństwo, ponieważ nie uwalniają żadnych toksycznych związków i nie mają negatywnego wpływu na zdrowie i samopoczucie. Warto zwrócić uwagę również na rodzaj olejków i knotów, ponieważ najlepsza świeca sojowa będzie posiadała również ekologiczne dodatki. Świece zapachowe na Pachnacawanna.pl, spełniają wszystkie oczekiwania. Posiadają bawełniane knoty, są wykonywane ręcznie, a zapakowane są w estetyczne, szklane słoiczki z recyclingu. Zastosowane olejki nie działają drażniąco, lecz wnoszą do pomieszczenia piękne nuty, które korzystnie wpływają na samopoczucie. Ekologiczne rozwiązania można również zauważyć w zastosowanych dodatkach jak etykieta kraft oraz pokrywce wykonanej z papieru.

Świece zapachowe dostępne na pachnacawanna.pl wykonane z wosku sojowego to nie tylko bezpieczeństwo i ekologia, ale też oszczędność, ponieważ w przeciwieństwie do wosku parafinowego wypalają się dużo wolniej.

Jak właściwie dbać o trwałość świecy zapachowej? 

Żeby świeca zapachowa służyła przez długi czas, należy pamiętać o podstawowych zasadach. Samo palenie świecy powinno trwać na tyle długo, żeby cała górna warstwa roztopiła się równomiernie. Dzięki temu unikniemy tak zwanych tuneli, które ograniczają spalanie wosku i wyglądają nieestetycznie. Ważne jest również przycinanie knota przed kolejnym odpaleniem świecy, co zapobiegnie jej kopceniu lub zatopieniu w wosku. Świecy nie powinno też wypalać się do samego końca, żeby zapobiegać pęknięciu dna, lepiej wymienić ją na nową, gdy zostanie już końcówka wosku na spodzie słoika. Dzięki tym regułom można będzie cieszyć się świecą przez wiele godzin i z pewnością będzie służyła przez długi czas.

Artykuł, który może cię zainteresować:

http://www.swietokrzyskie24.info.pl/woodwick-promocja-2022/

ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general