Jaką wybrać choinkę, by przetrwała święta?

Choinka jest najbardziej popularnym symbolem Bożego Narodzenia. Już niedługo zagości w polskich domach. Jak wybrać naturalną choinkę, żeby bez problemu przetrwała cały okres świąteczny i żeby igły nie spadały z niej non stop? Chociaż sztuczne choinki z roku na rok są coraz bardziej podobne do tych prawdziwych, to i tak nic nie zastąpi naturalnego drzewka, które pachnie latem. Naprawdę trudno jest przekonać wielbiciela prawdziwej choinki, żeby po latach zdecydował się na zakup sztucznego drzewka. Mimo że tyle się ostatnio mówi o ekologii, to i tak kochamy tradycyjną choinkę. Rezygnacja z niej sprawia, że czujemy się tak, jakby tych świąt Bożego Narodzenia miało wcale nie być. Jeżeli masz tak samo jak my, to pewnie właśnie wybierasz się na poszukiwania prawdziwej choinki, która będzie pachniała w całym domu. Gdy decydujesz się na zakup prawdziwej choinki, to masz dwa wyjścia. Możesz kupić już ścięte drzewko albo choinkę w doniczce albo w innym pojemniku.

Polecane choinki


back to menu ↑

Zacznij od dokładnego zmierzenia choinki, którą zamierzasz kupić

Na zakupy koniecznie zabierz ze sobą centymetr. Drzewko, które na targu albo w sklepie, będzie Ci się wydawało średniej wielkości, w Twoim salonie może się zwyczajnie nie zmieścić. Choinki na Boże Narodzenie w żadnym wypadku nie możesz kupować na oko. Nawet jeżeli wydaje Ci się, że masz doskonałą wyobraźnię przestrzenną. Jeżeli nowych mebli nie kupujesz bez ich wcześniejszego zmierzenia, to choinki na Boże Narodzenie, tym bardziej. Może być tak, że wybrane przez Ciebie drzewko, nagle będzie zajmowało pół salonu i nie będziesz miał nawet jak do niego wejść. Czy zastanowiłeś się nad tym, gdzie zmieszczą się goście i prezenty na Boże Narodzenie?  Pamiętaj o tym, żeby bardzo dokładnie zmierzyć miejsce, w którym ma stanąć Twoja tegoroczna choinka. Dopiero później możesz rozpocząć poszukiwania odpowiedniego naturalnego drzewka.

Choinka

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Gdy drzewko jest ścięte, to musi być świeże

Jeżeli decydujesz się na kupienie prawdziwego drzewka bożonarodzeniowego, to masz dwie możliwości. Możesz wybrać choinkę już ściętą, która po świętach niestety będzie musiała znaleźć się w śmietniku, bo do niczego innego się nie nadaje. Możesz też wybrać choinkę, która będzie zasadzona w donicy albo w pojemniku. Wtedy po świętach bez problemu będziesz mógł ją posadzić w przydomowym ogrodzie. Będzie cieszyła Twoje oczy przez długie lata, jeżeli tylko się przyjmie. Warto tutaj jeszcze bardzo mocno podkreślić, że musisz się przyjrzeć w jakiej kondycji zdrowotnej jest wybrane przez Ciebie drzewko bożonarodzeniowe. Soczysty zielony kolor oraz giętkość igliwia, to jasne sygnały, że to konkretne drzewko jest świeże i że będzie ładnie się prezentowało przez całe święta Bożego Narodzenia. Natomiast jeżeli uda Ci się dostrzec bardzo dużo brązowych igiełek, to lepiej nie kupuj takiego drzewko, ponieważ już w czasie wieczerzy wigilijnej, możesz mieć te igiełki na całej podłodze. Na sprzątanie w czasie świąt jest ostatnią rzeczą, o jakiej marzy większość domowników i gości.

Choinka

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Choinka w donicy powinna się przyjąć

Jeżeli zdecydujesz się kupić choinkę w donicy, to najpierw zapytaj sprzedawcę o to, czy stała w niej przez długi czas. Jeżeli jesteś osobą, która po raz pierwszy w życiu kupuje choinkę na święta Bożego Narodzenia, to sprzedawca może Cię zapewniać, że dopiero przed chwilą włożył drzewko do pojemnika. W dodatku będzie robił wszystko, żeby Cię przekonać, że jego choinka jest świeża i przetrwa bez problemu cały czas świąteczny. Jeżeli masz do czynienia z takim sprzedawcą, to możesz mieć pewność, że kupione od niego drzewko zaraz uschnie. Niewłaściwie wyrwane z ziemi korzenie mogą się nie przyjąć w nowym miejscu, na przykład w Twoim ogrodzie. Z tego względu powinieneś wiedzieć, że świerk lub jodła, powinny stać w donicy przed dłuższy czas, zanim przesadzisz je do miejsca docelowego. Jaki gatunek choinki bożonarodzeniowej powinieneś kupić? Masz do wyboru jodłę kaukaską, świerk srebrzysty oraz świerk tradycyjny. Wszystkie te drzewka mają swoje zalety i wady. Najlepsza jest jodła, ponieważ jest ona w stanie bardzo długo wytrzymać w warunkach domowych.

back to menu ↑

Ranking choinek: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general