Jakie ozdoby wybrać na choinkę?

Jak powinna być ubrana choinka w czasie najbliższych świąt Bożego Narodzenia? Masz całkowitą dowolność, jeżeli chodzi o kolory i style dekorowania. Modna choinka może być skromna, ubrana na bogato, a nawet pstrokata. W tym poradniku zakupowym przedstawimy Ci najciekawsze propozycje ozdób choinkowych. Mamy nadzieję, że znajdziesz coś odpowiedniego dla siebie.

Polecane ozdoby na choinkę


back to menu ↑

Modna choinka musi być naturalna

Zanim zaczniesz gromadzić ozdoby choinkowe, to najpierw musisz wybrać samą choinkę. Jeżeli cały czas zastanawiasz się nad tym, czy lepiej kupić żywe drzewko, czy może plastikową choinkę, to od razu chcemy Ci powiedzieć, że prawdziwa choinka zawsze wygra wszystkie zawody. Wybieraniu choinki poświęcamy cały poradnik zakupowy. Zachęcamy Cię do zapoznania się z nim. Naturalna choinka nie tylko wspaniale się prezentuje, ale również roztacza przepiękny, świąteczny zapach po całym domu. W dodatku naturalne choinki są ekologiczne. Niby ta ostatnia kwestia jest oczywista, ale mimo wszystko warto to sobie uświadomić. Większość drzewek bożonarodzeniowych, które trafiają do sprzedaży, jest hodowana na specjalnych plantacjach. To znaczy, że ich wycinka nie oznacza żadnych strat dla środowiska naturalnego.

Ozdoby choinkowe

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Czy prosto ubrana choinka sprawdzi się w tym roku?

Żywa choinka sama w sobie jest najlepszą dekoracją bożonarodzeniową. W tym roku radzimy Ci trochę ograniczyć ilość dekoracji świątecznych. Za to możesz bez obaw podkreślać naturalne piękno kupionego przez Ciebie drzewka bożonarodzeniowego. Jeżeli jesteś osobą ekologiczną i nie chcesz z tego rezygnować nawet w święta Bożego Narodzenia, to możesz w ogóle nie zawieszać na choince żadnych ozdób. W ten sposób zaoszczędzisz nie tylko sporo czasu, ale również pieniędzy. Chcemy też bardzo mocno podkreślić, że najwyższa pora zrezygnować z kupowania dekoracji na choinkę, co roku. Trendy zawsze wracają, a te pieniądze zawsze można wydać na coś bardziej pożytecznego. Choinka w stylu ekologicznym może mieć na sobie tylko i wyłącznie światełka w białym kolorze. We wnętrzach utrzymanych w stylu skandynawskim albo rustykalnym bardzo dobrze będzie wyglądała choinka bez żadnych dekoracji. Chcemy tutaj jeszcze dodać, że możesz umieścić choinkę w wiklinowym koszu. Taki kosz sprawdzi się o wiele lepiej niż plastikowe wiaderko, które zawsze wymaga jakiejś dekoracji, na przykład owinięcia go folią aluminiową albo bibułą. Obecnie bardzo modne są również dekoracje choinkowe wyprodukowane z naturalnych materiałów, takich jak na przykład papier albo słoma. Bardzo modne będą również ozdoby z tektury, z drewna, ze szkła, z koronki oraz z suszonych owoców. Dekoracje na choinkę muszą być utrzymane w naturalnych, stonowanych odcieniach. Możemy tutaj wymienić na przykład: biel, brąz, beż. Jeżeli choinka w takim wariancie, jest dla Ciebie zbyt monotonna, to możesz dołożyć kilka ozdób w bardziej intensywnych kolorach. Może to być na przykład strażacka czerwień.

Ozdoby choinkowe

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Na czym polegają ozdoby choinkowe w stylu soft glam?

Lubisz świętowanie Bożego Narodzenia z przytupem? To dobrze. Mamy ozdoby, które po prostu Cię zachwycą. W 2020 roku ciągle modne będą bogato ozdobione drzewka choinkowe. Można na nich zobaczyć złote ozdoby oraz bombki, które mają ciemne i nasycone kolory. Na Twojej bożonarodzeniowej choince możesz powiesić na przykład dekoracje w odcieniach szmaragdu, butelkowej zieleni, bursztyny albo głębokiego granatu. Modne ozdoby choinkowe w tym roku oczarują Cię nie tylko kolorami, ale również interesującymi kształtami albo fakturą. Najmodniejsze są przede wszystkim bombki aksamitne, półprzeźroczyste, wypełnione złotym konfetti albo pokryte brokatem. Rozchwytywane są również bombki w kolorze srebrnym albo złotym. Bardzo ładnie będzie się w nich odbijało światło lampek choinkowych. Możesz połączyć ze sobą te wszystkie ozdoby choinkowe albo wybrać tylko jedne z nich. Mamy nadzieję, że któraś z naszych propozycji ozdób choinkowych przypadła Ci do gustu i ubierzesz swoją choinkę zgodne z naszymi zaleceniami. Przy okazji życzymy Ci wesołych świąt i pięknie ubranej choinki!

back to menu ↑

Ranking ozdób na choinkę: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general