Jaki koc wełniany kupić?

Koc wełniany może mieć bardzo wiele zastosowań w Twoim domu. Jaki koc wełniany najlepiej kupić? Co musisz uwzględnić w czasie zakupu? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w tym poradniku zakupowym.

Polecane koce wełniane


back to menu ↑

Po co Ci koc wełniany?

Koc wełniany jest przyjemny w dotyku, ciepły i elegancki. Mamy tutaj na myśli oczywiście tylko i wyłącznie koc zrobiony z prawdziwej wełny. Będzie Ci przydatny w chłodne wieczory i poranki, zarówno jesienią, jak i zimą. Taki koc może również pełnić funkcję delikatnego i miękkiego pledu w czasie czytania książek. Koce wełniane mogą być zrobione z różnych rodzajów wełny. Najlepszym wyborem będą koce zrobione z wełny, która pochodzi od australijskich merynosów, kóz kaszmirskich albo alpak. Właśnie z tego względu zachęcamy Cię do kupowania koców z naturalnej wełny, bez żadnych sztucznych dodatków. Wełna jest w stu procentach naturalnym materiałów. Pozyskuje się ją przede wszystkim przez strzyżenie owiec, lam albo wielbłądów. Wełnę naturalną możemy podzielić z uwagi na gatunek zwierząt, od których się ją pozyskuje. Możemy wyróżnić na przykład wełnę owczą. Otrzymuje się ją z merynosów i szewiotów, czyli owiec wyhodowanych na wzgórzach Cheviot, jak również szetlandów. To znaczy owiec hodowanych na Szetlandach. Kolejny rodzaj wełny to wełna wielbłądzia. Pochodzi ona od wikunii andyjskiej lub wielbłąda jednogarbnego. Natomiast wełna lamia jest pozyskiwana przede wszystkim od alpak. Wełna kozia pochodzi od kóz kaszmirskich oraz kóz angorskich. To właśnie z tych ostatnich wytwarza się moher. Wełna królicza jest pozyskiwana od królików rasy angora. Koce wełniane polecamy głównie ze względu na ich wyjątkowe właściwości. Koce z tego materiału mają niezwykle pozytywny wpływ na funkcjonowanie ludzkiego organizmu. Zmniejszają one skutki zmian zwyrodnieniowych, stanów zapalnych, urazów szyi, kręgosłupa. Są również pomocne w przypadku chorób układu moczowego oraz nerek. Naturalna wełna eliminuje jony dodatnie. To właśnie one najczęściej są przyczyną migrenowych bólów głowy oraz uczucia zmęczenia. W dodatku wełniany koc zmniejsza napięcie mięśni, nerwobóle oraz poprawia krążenie krwi. Koce z prawdziwej naturalnej wełny są niezwykle przyjemne w dotyku. Możesz z nich bez obaw korzystać przez cały rok. Latem taki koc skutecznie ochroni Twój organizm przed przegrzaniem, a zimą będziesz mógł się pod nim ogrzać.

Koc wełniany

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Co jeszcze musisz wiedzieć na temat koców wełnianych?

Koce wełniane bardzo dobrze wchłaniają nadmiar wilgoci. W dodatku mimo tego nigdy nie są mokre, ani lekko wilgotne. Natomiast gdy są wchłoną wilgoć, to od razu stają się znacznie cięższe.

Koc wełniany

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Jaki koc wełniany powinieneś wybrać?

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, koce wełniane są robione z różnego rodzaju wełny. Ich właściwości oraz wygląd będą zależne od materiału, z którego zostały wykonane. Poniżej krótko opiszemy koce, które są zrobione z trzech najbardziej popularnych typów wełny naturalnej. Koc wełniany z kaszmiru. Produkuje się go z wełny kóz kaszmirskich. Jest to perfekcyjny wybór na długie jesienne i zimowe wieczory. Charakteryzuje się on bardzo dobrą izolacją termiczną. Wełna kaszmirska wyróżnia się cienkimi włóknami. Mają one maksymalnie 18 milimetrów długości. To właśnie sprawia, że ten rodzaj wełny jest miękki i puszysty. Koce z kaszmiru są dostępne w sklepach internetowych i stacjonarnych. Mogą mieć różnorodne wzory i kolory. Najbardziej uniwersalne są koce z wełny kaszmirskiej w kolorze białym lub szarym. Te barwy doskonale pasują do absolutnie każdego wnętrza. Drugi bardzo popularny rodzaj koców wełnianych to te z alpak. Są bardzo puszyste, stylowe oraz cieplutkie. Wełnę, która pochodzi z alpak zaliczamy do najbardziej ekskluzywnych na świecie. Tego rodzaju wełna ułatwia zasypianie. Jest bardzo miękka. Aż chce się do takiego kocyka przytulić. W dodatku wełna z alpak jest antyalergiczna. Produkuje się z niej zarówno kocyki dla dzieci, jak i dla osób dorosłych. Koc wełniany dla dziecka zapewni mu przyjemny i szybki sen. Ochroni malucha przed przegrzaniem oraz przed wychłodzeniem.

back to menu ↑

Ranking koców wełnianych: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general