Jakie są najpiękniejsze dekoracje świąteczne?

Za sprawą dekoracji świątecznych spowodujesz, że Boże Narodzenie będzie niezapomniane i magiczne. Natomiast Twój dom stanie się przytulny oraz radosny. Wystarczy, że będziesz miał w swoim domu kilka świątecznych ozdób, a uda Ci się stworzyć w każdym pomieszczeniu wyjątkowy nastrój. Żadne inne święta nie dają tylu możliwości udekorowania domu lub mieszkania, jak właśnie Bożego Narodzenia. Nie ma co ukrywać, że są to najbardziej wyczekiwane święta w ciągu roku. Zarówno przez dzieci, jak i przez dorosłych. Dlatego zachęcamy Cię do tego, żebyś w ten szczególny czas, udekorował dom w wyjątkowy sposób. Pomogą Ci w tym gotowe dekoracje świąteczne, których jest mnóstwo zarówno w sklepach internetowych, jak i stacjonarnych. Odpowiednio ozdobiony dom spowoduje, że świętowanie i spędzanie czasu z bliskimi Ci osobami, stanie się dla wszystkich jeszcze przyjemniejsze.

Polecane dekoracje na Boże Narodzenie


back to menu ↑

Jakie są najbardziej popularne ozdoby oraz dekoracje bożonarodzeniowe?

Do najczęściej kupowanych dekoracji świątecznych możemy zaliczyć różnego rodzaju stroiki i wianki bożonarodzeniowe. Możesz je położyć nie tylko na stołach, ale również ozdobić nimi na przykład kominek, ściany, drzwi wejściowe, a nawet żyrandole. W oknach interesującą dekoracją bożonarodzeniową będą świeczniki oraz sznury lampek. Mogą mieć one bardzo różne kształty i formy. Najbardziej popularne są papierowe kulki i stożki. Dobrym pomysłem jest również kupienie sznurów podświetlanych muszelek. Interesującym elementem wystroju, który tworzy specyficzny klimat we wnętrzu, są różnego rodzaju latarenki i lampiony. Mogą być nie tylko metalowe, ale również drewniane albo ceramiczne. We wnętrzu, w którym chcemy stworzyć wyjątkowo świąteczny nastrój, musisz postawić świece stylizowane i lampiony z motywami świątecznymi. Możesz nimi udekorować na przykład stoły, komody, parapety albo kominki.

Dekoracje świąteczne

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Jakie klimatyczne figurki i świąteczne wzory najlepiej wybrać?

W Twoim domu nie może zabraknąć ozdób oraz dekoracji świątecznych w formie figurek. One będą się bardzo dobrze wpisywały w klimat Bożego Narodzenia. Tym, co koniecznie musisz sobie kupić są świąteczne renifery oraz jelenie w połyskującym brokatem złocie albo srebrze. Bardzo dobrze będą one pasowały dosłownie do każdego wnętrza. Zarówno tego klasycznego, jak i w bardziej minimalistycznym stylu. Przeciwieństwa się przyciągają. Najbardziej popularnymi ozdobami świątecznymi są ośnieżone choinki oraz ozdoby, które wyglądają jakby napadał na nie śnieg albo były świeżo oprószone szronem. Zima musi być. Pokaż ją od tej piękniejszej strony. Równie piękne, ręcznie zdobione, mieniące się bardzo różnymi kolorami mogą być na przykład figurki bożonarodzeniowe, które przedstawiają wróżki, aniołki, koniki na biegunach, mikołaje albo pozytywny w postaci kul śnieżnych. Na pewno w takim otoczeniu dużo szybciej poczujesz magię świąt Bożego Narodzenia.

Dekoracje świąteczne

fot. AdobeStock


back to menu ↑

A może lepszym wyborem będą dekoracje świąteczne z naturalnych materiałów?

Do stworzenia dekoracji świątecznych możesz wykorzystać również różnego rodzaju naturalne materiały, takie jak na przykład: wiklina, suszone owoce albo szyszki. Powinieneś wybrać też dekoracje świąteczne wykonane z żywego świerku, orzechów albo świeżych owoców z goździkami. Tego rodzaju ozdoby bożonarodzeniowe nie tylko doskonale się prezentują, ale również mają niezapomniany aromat. Zapach świerku poprawi nastrój nawet największemu smutasowi.

back to menu ↑

Jakie kolory dominują w dekoracjach świątecznych?

Przez cały czas Boże Narodzenie jest kojarzone z tradycyjną kolorystyką dekoracji świątecznych. Mamy tutaj na myśli przede wszystkim czerwień i zieleń. Może to być również srebro i złota. Te kolory mogą się pojawiać w bardzo różnych zestawieniach. Są kolory, które nigdy nie przestaną być popularne. Perfekcyjnie pasują do każdego wnętrza. Bardzo dobrym wyborem będą również dekoracje bożonarodzeniowe w kolorze miedzi. Ona bardzo ładnie komponuje się ze złotem. Dobrym pomysłem jest również kupienie dekoracji świątecznych, które łączą w sobie miedź z czerwienią albo brązowy z turkusowym. Jakie dekoracje bożonarodzeniowe Ty lubisz najbardziej?

back to menu ↑

Ranking dekoracji świątecznych: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general