Ekspres do kawy do biura

Ekspres do kawy do biura

Przerwę na kawę z powodzeniem można nazwać biurową tradycją. Próżno szukać biura, w którym kawy się nie parzy, a pracownicy piją wyłącznie wodę, napoje butelkowane czy herbatę. W coraz większej ilości biur ekspres do kawy zajmuje honorowe miejsce – w Twoim również nie może go zabraknąć. Przymierzasz się aby kupić ekspres do kawy do biura? Dowiedz się, jak go mądrze wybrać.

Rodzaj ekspresu do kawy

Zanim przejdziesz do samych parametrów ekspresu do kawy do biura, musisz zastanowić się jakiego urządzenia poszukujesz. Na rynku dostępne jest kilka rodzajów ekspresów. Popularne ekspresy kolbowe raczej nie nadają się do użytku biurowego – przed zrobieniem kawy należy ją zmielić w osobnym młynku, co jest kłopotliwe pod wieloma względami. Do biura poleca się zakup ekspresu kapsułkowego lub automatycznego.

Ekspres kapsułkowy

ekspres-kapsulkowy-krups

Ekspres kapsułkowy Krups

Ekspres kapsułkowy to sprzęt, dzięki któremu Twoi pracownicy łatwo i szybko zaparzą ulubioną kawę – wystarczy, że umieszczą w nim odpowiednią kapsułkę i nacisną przycisk. Zajmuje mało miejsca na blacie/biurku, jest też elegancki i niedrogi. Jest jednak nieco kosztowny w eksploatacji, bowiem gotowe kapsułki nie należą do najtańszych. Wybierz ekspres kapsułkowy jeśli:

  • w Twoim biurze pracuje od 2 do maksymalnie 6 pracowników (w innym wypadku będziesz musiał stale dokupować kapsułki, które są dość drogie) bądź chcesz w nim jedynie częstować kawą przychodzących do Ciebie klientów
  • zależy Ci na prostocie obsługi i możliwości zaparzenia wielu rodzajów kaw bez specjalnych umiejętności
  • nie masz specjalnie wydzielonego miejsca na postawienie większego ekspresu
  • chcesz, by Twój ekspres wyglądał elegancko i reprezentacyjnie

Ekspres automatyczny

Ekspres automatyczny Saeco Lirika

Ekspres automatyczny Saeco Lirika

Automatyczny ekspres ciśnieniowy to urządzenie używane w lokalach gastronomicznych i kawiarniach, które doskonale nadaje się również do domów i biur. Stosuje się w nim kawę ziarnistą lub lekko mieloną. Ekspres ten sam mieli i zaparza kawę, często też podgrzewa i spienia mleko. Automatyczny ekspres ciśnieniowy zajmuje sporo miejsca na blacie i jest dość drogą inwestycją. Jest jednak w porównaniu do ekspresu kapsułkowego tańszy w użytkowaniu. Aby poprawnie działał, trzeba go często czyścić i konserwować. Wybierz ekspres automatyczny jeśli:

  • w Twoim biurze pracuje więcej niż 6 pracowników, często obsługujesz konferencje i zebrania
  • zależy Ci na niedrogiej eksploatacji ekspresu
  • szukasz wielu możliwości zaparzania kawy
  • masz specjalnie wydzielone miejsce na ekspres (pomieszczenie socjalne)

Ranking najpopularniejszych ekspresów automatycznych 2017: TOP 8

Jeśli wybrałeś ekspres automatyczny

Zdecydowałeś się na kupno ekspresu automatycznego? Teraz musisz przyjrzeć się bliżej funkcjom różnych modeli. Na początek, określ, ile kaw wypija się dziennie w Twoim biurze. Jeśli ich liczba jest znaczna, np. 80, postaw na ekspres z podłączeniem do bieżącej wody oraz kanalizacji – dzięki temu nie będzie trzeba co chwilę napełniać pojemnika na wodę i oczyszczać tacki ociekowej. W takim ekspresie powinien znaleźć się także duży pojemnik na fusy. Jeżeli w Twoim biurze wypija się mniej kaw, powiedzmy – 10 dziennie, w zupełności wystarczy Ci ekspres „domowy” o pojemności do 3l.

Co dwie kawy to nie jedna…

Ekspres automatyczny Jura

Ekspres automatyczny Jura

Następnie, zastanów się, czy nie potrzebujesz funkcji jednoczesnego parzenia dwóch kaw. Jeśli tak, wybierz ekspres wyposażony w dwie dysze ciśnieniowe. Zwróć także uwagę na budowę dyszy – ta z regulacją długości pozwoli na parzenie kawy w kubkach i filiżankach o rożnych kształtach. Pomyśl również o pracownikach pijących białą kawę. Pokochają oni funkcję automatycznego podgrzewania i spieniania mleka oraz tryb „gorące mleko”. Nieco mniej entuzjastycznie podejdą do bardziej ekonomicznego wariantu z dyszą spieniającą mleko, ale równie chętnie będą z niej korzystać.

W prostocie ekspresu siła

W Twoim biurze pracują różne osoby – starsze, młodsze, bardziej rezolutne i mniej. Ważne jest, aby wszystkie korzystały z ekspresu tak samo komfortowo. Dlatego do biura wybierz model o prostej, intuicyjnej obsłudze (najlepiej sprawdzi się taki z przyciskami obrazkowymi)  z wyświetlaczem informującym o konieczności np. opróżnienia pojemnika na fusy. Dobrze byłoby, by ekspres do kawy do biura miał także funkcję samooczyszczania.

Ekspres do kawy do biura kontra tańszy ekspres domowy

Mam nadzieję, że wiesz już jaki ekspres do kawy do biura będzie najodpowiedniejszy dla Twojej firmy. Jeśli zwrócisz uwagę na to, ile osób będzie z niego korzystało, jakie funkcje ułatwiające użytkowanie posiada dany model oraz ile programów automatycznych oferuje – z pewnością wybierzesz rozwiązanie idealne. Pamiętaj tylko, że jeżeli ekspres będzie robił więcej niż 5 kaw dziennie, nie warto oszczędzać i kupować tańszy ekspres domowy. Ekspresy do użytku domowego posiadają bowiem części, których wytrzymałość obliczona jest na znacznie mniej intensywne użytkowanie, niż w przypadku ekspresu do kawy do biura. Eksploatując go zbyt mocno, sprawimy, że prawdopodobnie szybko ulegnie awarii. Mając wszystkie powyższe fakty na uwadze, życzę udanych zakupów i zadowolenia z zakupionego sprzętu!

Przeczytaj także:

Niezbędnik każdej kobiety: suszarka do włosów

Suszarka do włosów to niezbędny element wyposażenia każdej kobiety. Pomaga wystylizować fryzurę oraz szybko przygotować wilgotne kosmyki do wyjścia na dwór. Wydawałoby się, że zakup suszarki to bułka z masłem.

Zakręcone włosy: wybierz dobrą lokówkę

Hollywoodzkie loki pasują praktycznie każdej kobiecie. To taki klasyk, który można zaprezentować zarówno na eleganckim przyjęciu, jak i luźnym spotkaniu ze znajomymi, czy w pracy.

Obroń się sam: kup dobry gaz pieprzowy

Z pewnością każdy z nas, przynajmniej kilka razy w życiu znalazł się w sytuacji, gdzie dość poważnie obawiał się o bezpieczeństwo czy to o swoje, czy też osób bliskich (albo bardziej trywialnie: bezpieczeństwo naszego własnego portfela i telefonu).

Pieluchomajtki dla dorosłych

Nietrzymanie moczu to dolegliwość, która może dotknąć każdego. Na szczęście można uwolnić się od jej przykrych konsekwencji inwestując w pieluchomajtki dla dorosłych.