Jak wybrać poduszkę sensoryczną?

Poduszka sensoryczna, tak samo, jak fotel gamingowy może pomóc Ci w zmniejszeniu bólu kręgosłupa. Kiedy warto pomyśleć o jej zakupie? Jak każdego ranka budzisz się i co? Pewnie czujesz już tradycyjny ból kręgosłupa. Myślisz, że jak trochę pochodzisz po mieszkaniu, to nie będzie tak źle. Później wyruszasz do biura, w którym….w najlepszym wypadku czeka Cię osiem godzin siedzenia na fotelu do pracy. A gdy wracasz do domu, znowu odzywa się Twój, nieodłączny i wierny towarzysz, czyli ból pleców. Chociaż, gdy o tym czytasz i wiesz, że właśnie w ten sposób wygląda Twoja rzeczywistość, to może Ci się to wydawać straszne, to prawda jest taka, że większość osób tak ma. Ból kręgosłupa stał się w naszym społeczeństwie codziennością. Współczesny tryb życia nie jest zbyt przyjazny dla ludzkiego organizmu. Wymusza siedzenie, siedzenie i siedzenie. Problemy z kręgosłupem powoli można już zacząć klasyfikować jako chorobę cywilizacyjną część naukowców mówi, że sam siedzący tryb życia może być też nazywany chorobą cywilizacyjną. Rozwiązaniem tego problemu może być fizjologicznie dopasowane krzesło, właściwa pozycja w czasie siedzenia i codzienna aktywność fizyczna. Pewnie zaraz zapytasz, kto ma na to czas? I będziesz miał rację. Doraźną pomocą dla Ciebie może być zakup poduszki sensorycznej, albo inaczej sensomotorycznej. Czasami nazywana jest ona również poduszką ortopedyczną do siedzenia. Nazwy się różnią, a zasada działania pozostaje taka sama.

Polecane poduszki sensoryczne


back to menu ↑

W jaki sposób może Ci pomóc poduszka sensoryczna?

Czy to w ogóle jest możliwe, żeby tego rodzaju poduszka miała pozytywny wpływ na stan Twojego zdrowia? Może Cię to bardzo zaskoczy, ale odpowiedź na to pytanie będzie twierdząca. Poduszka sensoryczna powoduje, że jesteś zmuszony do siedzenia na niestabilnym podłożu. To natomiast zmusza Cię do przyjęcia właściwej pozycji kręgosłupa. Tylko, gdy Twoje plecy będą w dobrym położeniu, to Ty będziesz mógł utrzymać stabilność w całym ciele. Mówiąc bardziej potocznie i dosadnie, po prostu nie spadniesz z fotela. Co więcej, poduszka sensoryczna zapewnia nieustanne napięcie mięśniowe, a co za tym idzie usztywnia cały aparat ruchu. Pomaga to w budowaniu silnego gorsetu mięśniowego, który z kolei jest odpowiedzialny za właściwą postawę w czasie stania oraz chodzenia. Kolejną niezwykle istotną kwestią, o której musimy tutaj wspomnieć jest fakt, że każdy najmniejszy ruchu wymusza reakcję krążków międzykręgowych, co z kolei znacznie poprawia ich kondycję. Siedzenie, które wymusza na Tobie te wszystkie wspomniane tutaj reakcje to siedzenie dynamiczne. Taką ma nazwę. Bardzo ważne jest również to, że gdy korzystasz z poduszki sensorycznego, to poprawiasz równocześnie efektywność Twojej pracy. Ciągle napięcie mięśni sprawia, że zwiększa się Twoja koncentracja i poprawia pamięć. Bardzo trudno jest doprowadzić się do uczucia senności, gdy siedzisz na takiej poduszce. Jeżeli nam nie wierzysz, to zachęcamy do jej wypróbowania.

Poduszka sensoryczna

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Co jeszcze musisz wiedzieć na temat poduszki sensorycznej lub sensomotorycznej?

Najważniejsze jest to, żebyś nie siedział na takiej poduszce dłużej niż przez cztery godziny, bo może to prowadzić do przemęczenia mięśni. Bierze się to stąd, że w czasie dynamicznego siedzenia mięśnie przez cały czas pracują na wysokich obrotach. Musisz dać im odpocząć. Najlepiej jest uprawiać takie siedzenie w interwałach na i bez poduszki sensorycznej. Możesz na przykład przez 30 minut siedzieć na poduszce, a później zdjąć ją z fotela.

Poduszka sensoryczna

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Jaką poduszkę sensoryczną najlepiej wybrać?

Poduszki sensoryczne są też nazywane dyskami rehabilitacyjnymi, beretami lub jeżykami. Ta ostatnia z wymienionych tutaj nazw wzięła się stąd, że bardzo [popularne na rynku poduszki mają specyficzne wypustki. Stymulują one przepływ krwi w mięśniach, a co za tym idzie, działają jak dobry masaż. W sklepach internetowych i stacjonarnych możesz znaleźć bardzo wiele typów poduszek sensorycznych. Cechy wspólne dla wszystkich tych gadżetów to fakt, że poduszki z jednej strony są całkiem płaskie, a z drugiej miękkie oraz wypukłe. Poduszki sensoryczne są zazwyczaj antypoślizgowe.

back to menu ↑

Ranking poduszek sensorycznych: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general