Jak wyczyścić telefon?

Nowy smartfon jest perfekcyjnie czysty oraz gładki. Jednak po pewnym czasie użytkowania, przestaje się on błyszczeć i jego zakamarkach gromadzi się kurz i brud. Najbardziej narażona na zabrudzenia jest klawiatura w najstarszych modelach smartfonów oraz dotykowy ekran w nowych modelach. Jednak właściwa pielęgnacja oraz systematyczne czyszczenie przy użyciu specjalnych akcesoriów może sprawić, że smartfon odzyska dawny, fabryczny blask. Jak możesz to zrobić?

Polecane produkty do czyszczenia telefonu


back to menu ↑

Jak wyczyścić wnętrze telefonu?

Potrzebne Ci będzie do tego sprężone powietrze w sprawy oraz specyficzny, niewielki pędzelek. Mimo że aerozol jest przeznaczony do eliminowania drobinek, sierści oraz kurzu z wnętrza komputera. Jednak dzięki dołączonej rurce będzie on odpowiedni również do mało odpornego na uszkodzenia i zarysowania wnętrza telefonu. Puszkę ze sprayem możesz kupić w zestawie z pędzelkiem, który ma właściwości antystatycznie. Nie tylko wymiecie on brud i dotrze do każdego, nawet najmniejszego zakamarka, ale również zmniejszy osadzanie się kurzu. Przy tej operacji pomocne mogą okazać się również patyczki kosmetyczne oraz waciki. Oczywiście taki telefon musisz najpierw wyłączyć, a później zdjąć tylną klapką, wyjąć kartę pamięci oraz kartę SIM. Najpierw do czyszczenia smartfona musisz użyć patyczka oraz wacików, a później sprężonego powietrza do wyczyszczenia trudno dostępnych miejsc. Nie radzimy Ci nic odkręcać, ani wyjmować części, które są fabrycznie przymocowane przez producenta. W ten sposób możesz nieodwracalnie uszkodzić smartfona. Po zakończeniu czyszczenia, wystarczy, że zamontujesz kartę, baterię oraz klapkę, a później zajmiesz się obudową urządzenia.

Czyszczenie smartfona

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Jak wyczyścić obudowę?

Do czyszczenia obudowy również możesz wykorzystać sprężone powietrze, w szczególności w modelach, które mają klawisze oraz przyciski. Spray jest bezpieczny dla telefonu. Za jego pomocą z powodzeniem możesz wyczyścić porty, gniazda oraz szczeliny pomiędzy obudową a klawiszami. Musisz się jednak upewnić, czy aerozol nie posiada właściwości chłodzących. Żeby cała procedura gwarantowała najwyższy poziom bezpieczeństwa, to musisz nanosić skoncentrowany gaz na smartfon z odległości kilku centymetrów. Przód oraz tył możesz przetrzeć suchą ściereczką z mikrofibry albo ściereczką, która będzie delikatnie nawilżona płynem przeznaczonym do czyszczenia telewizorów. Preparaty przeznaczone do ekranów LED i LCD nie mają w sobie alkoholu, ani acetonu. Natomiast bardzo szybko likwidują tłuszcz i brud. Nie pozostawiają smug. Płyny, żele oraz pianki nie kosztują zbyt dużo, a sprawdzą się w pielęgnacji pozostałych urządzeń elektronicznych w domu. Po przetarciu ściereczką z płynem ekranu, musisz użyć suchej ściereczki z mikrofibry.

back to menu ↑

Jak wyczyścić obiektyw aparatu w smartfonie?

Najważniejsze jest to, żebyś wykonywał tę czynność bardzo delikatnie i ostrożnie. Zabrudzony obiektyw aparatu ma wpływ na jakość zdjęć. Z tego względu, przy jego czyszczeniu nie możesz doprowadzić do zarysowań, ani pozostawić na nim nawet najdrobniejszego pyłku. Wystarczy, że zwilżysz zwykły patyczek kosmetyczny sprayem do czyszczenia ekranów, odsączysz go z nadmiaru cieczy oraz dokładnie wypolerujesz obiektyw aparatu.

back to menu ↑

Jak wyczyścić pamięć smartfona?

Czasami dla telefonu będzie przydatne czyszczenie go nie tylko z zewnątrz oraz od wewnątrz, ale też pod względem znajdujących się na nim danych i aplikacji. W jaki sposób możesz wyczyścić urządzenie z danych, gdy chcesz je sprzedać, oddać albo po prostu, zrobić na nim porządek? Przede wszystkim powinieneś dokładnie przejrzeć poszczególne obszary pamięci. Jeżeli nie chcesz pozbywać się całkowicie zdjęć, to możesz je zgrać do komputera oraz przechowywać na dysku twardym lub w chmurze danych. Pomocne w całej ten skomplikowanej procedurze mogą być programy przeznaczone do zarządzania zawartością smartfona. Z ich pomocą możesz likwidować niepotrzebne pliki, zdjęcia, pliki audio, prywatne ustawienia oraz kontakty. To sprawi, że Twój smartfon nie będzie przeciążony i w rezultacie będzie działał o wiele sprawniej.

Czyszczenie smartfona

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Ranking produktów do czyszczenia telefonu: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general