Jaki laptop dla ucznia wybrać?

Chociaż lato w pełni, to i tak większość rodziców już zaczyna powoli myśleć o tym, jak przygotować dziecko do szkoły. Co jeszcze trzeba dokupić, a jakie przybory mogą jeszcze zostać z zeszłego roku? Jednak poza zeszytami, czy długopisami i książkami, warto jest też pomyśleć o urządzeniu, które w znacznym stopniu ułatwi naukę Twojemu dziecku. Nie, nie mamy tutaj na myśli tabletu dla dziecka. Tym razem pomożemy Ci w tym poradniku wybrać odpowiedni laptop do nauki. Pamiętaj o kilku istotnych sprawach. Wiadomo, że standardowe prace domowe, nie będą wymagały od Twojej pociechy posiadania laptopa o najwyższych możliwych parametrach. Jednak dobrze jest kupić maluchowi takiego laptopa, który będzie mu pomocny nie tylko w rozwiązywaniu skomplikowanych zadań z matematyki, ale również może mu się przydać do grania w gry. Oczywiście, nie chodzi nam o to, żebyś zaraz kupował dziecku komputer do gier, bo to będzie się mijało z celem.

Jakie najważniejsze cechy powinien mieć laptop do gier?

Laptop przykładowo kupiony za 1500 złotych, będzie zupełnie wystarczający do szkoły. Jednak powinieneś się zastanowić również nad tym, że dziecko nie może się przecież tylko uczuć przez całe dnie. Lepiej kup mu takiego laptopa, który będzie się nadawał również na przykład do oglądania na nim filmów albo grania w gry komputerowe. Dlatego zadbać o to, aby wybrany przez Ciebie sprzęt był wyposażony w mocniejszą kartę graficzną i procesor. Gdy kupisz mocniejszy sprzęt, to dzięki temu Twoje dziecko będzie mogło rozwijać swoje pasje, na przykład miłość do fotografowania. Pamiętaj o tym, że większość osób, które odniosły sukces w dorosłym życiu, zaczynała zdradzać talent do pewnych rzeczy już w najmłodszych latach. Nie warto hamować dziecięcego rozwoju. Poniżej wymienimy w naszym poradniku zakupowym najważniejsze cechy, jakie powinieneś uwzględnić, gdy chcesz kupić odpowiedni laptop dla ucznia do szkoły. Najważniejsze parametry laptopa do nauki to: dobra karta graficzna, szybki procesor, pojemny dysk twardy, ekran 15 cali, wytrzymała oraz lekka obudowa.

Laptop dla dziecka

fot. AdobeStock

Dobra karta graficzna, to znaczy jaka?

Możemy wyróżnić dwa rodzaje kart graficznych występujących w laptopach. Zależnie od potrzeb oraz od zastosowań możesz wybrać jedną z nich. Pierwszym rodzaj to zintegrowana karta graficzna. Do odrabiania prac domowych całkowicie wystarczy karta graficzna zintegrowana z procesorem. Wśród kart zintegrowanych przez wiele lat stosowano tylko i wyłącznie różne rodzaje układów HD Graphics. Jednak w dzisiejszych czasach na rynku są również dostępne laptopy z podzespołami AMD Ryzen oraz wbudowanymi kartami graficznymi AMD Vega. Drugi równie popularny rodzaj to dedykowana karta graficzna. Jeżeli zależy Ci na tym, żeby dziecko poza nauką, mogło na swoim nowym laptopie również włączyć sobie najnowsze gry komputerowe albo nauczyć się obrabiać zdjęcia, to warto wybrać urządzenie wyposażone w dedykowaną kartę graficzną. Najpopularniejsze są karty graficzne pochodzące od firm Nvidia (Geforce) i AMD (Radeon).

Laptop dla dziecka

fot. AdobeStock

Czy laptop do nauki powinien mieć szybki procesor?

Procesor ma najważniejszy wpływ na wydajność oraz możliwości laptopa dla ucznia. Wybór właściwego procesora mówi o tym, w jaki sposób będzie można korzystać z konkretnego laptopa. W pierwszej kolejności oczywiście warto wspomnieć o podstawowych zastosować. Do prostych zadań w zupełności będzie wystarczający procesor z niższej półki cenowej. Może to być na przykład procesor dwurdzeniowy o niskim taktowania. Wystarczy on do przeglądania stron internetowych i uruchamiania podstawowych aplikacji. Można tutaj wymienić na przykład procesory Intel Pentium oraz starsze wersje Intel Core i3. Plusem laptopów, które posiadają tego rodzaju podzespoły jest bardzo atrakcyjna cena. A co z wykonywaniem bardziej zaawansowanych czynności, takich jak na przykład obróbka fotografii? Do takich działań warto wybrać laptopa do nauki z procesorem w wersji i5 lub nawet i7. Zwróć również szczególną uwagę na ilość rdzeni i częstotliwość taktowania procesora. Jeżeli chcesz mieć uniwersalnego laptopa, to niestety musisz do niego trochę dopłacić.

ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general