Mikrodermabrazja w domu – na czym polega? Jakie urządzenie do niej wybrać?

Systematyczne złuszczanie martwego naskórka jest jedną z tajemnic pięknej i zadbanej cery. Możesz oczywiście wykonywać tradycyjny peeling albo pójść o krok dalej i zrobić sobie mikrodermabrazję w domu. W przypadku paznokci hybrydowych jest to możliwe i są lampy do hybryd, które można stosować w domu. Sprawdź, jakie urządzenie do mikrodermabrazji najlepiej wybrać. Na czym polega ten zabieg kosmetyczny?

Polecane urządzenia do mikrodermabrazji


back to menu ↑

Na czym polega mikrodermabrazja w domu?

Mikrodermabrazja jest zabiegiem kosmetycznym, w czasie którego likwidowany jest mechanicznymi metodami obumarły naskórek. Mikrodermabrazję czasami nazywa się również mikropeelingiem. Polega ona na dokładnym i bezinwazyjnym złuszczaniu poprzedniej tkanki. Ma bardzo dużo zalet. Należy wspomnieć jeszcze o tym, że wspomaga on regenerację skóry oraz zwiększa wchłanianie składników aktywnych, które znajdują się w stosowanych przez Ciebie kosmetykach. Mikrodermabrazję w warunkach domowych możesz oczywiście wykonać przy użyciu samych kosmetyków albo jednego z polecanych przez nas urządzeń. Jeżeli boisz się samodzielnego przeprowadzenia zabiegu, to możesz zapisać się na wizytę do kosmetyczki. Możesz również wybrać zamiast mikrodermabrazji mikropeeling diamentowy, tlenowy lub korundowy.

Mikrodermabrazja w domu

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Jakie efekty niesie ze sobą wykonanie mikrodermabrazji w warunkach domowych?

Dlaczego powinnaś się zdecydować na zrobienie samodzielnie mikrodermabrazji w domu? Wynika to stąd, że ten zabieg kosmetyczny niesie ze sobą bardzo wiele różnych korzyści. Przede wszystkim  bezinwazyjnie i dokładnie złuszcza on obumarły naskórek. To sprawia, że komórki zostają pobudzone do odnowy. Ma to wpływ na zwiększenie elastyczność skóry, zmniejszenie widoczności porów i zmniejszenie powstawania zaskórników. Systematyczne wykonywanie mikrodermabrazji w warunkach domowych spowalnia starzenie się skóry. To z kolei sprawia, że nie tylko ograniczasz tworzenie się nowych zmarszczek, ale również spłycasz już istniejące na Twojej skórze. W dodatku mikrodermabrazja wykonywana w domu może pomagać w zmniejszaniu przebarwień skórnych, w tym również plam starczych. Pojawiają się on wraz z upływem lat i wyglądają bardzo nieestetycznie.

Mikrodermabrazja w domu

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Jakie są najważniejsze przeciwwskazania do wykonywania mikrodermabrazji w domu?

Zarówno mikrodermabrazja w warunkach domowych, jak i w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym ma pewne ograniczenia. Zabiegu nie powinno się wykonywać, gdy masz zakażenie grzybicze, bakteryjne lub wirusowe. Przeciwwskazaniem są również otwarte rany. Nie zalecamy też przeprowadzania mikrodermabrazji w warunkach domowych przez osoby, które mają trądzik różowaty, cerę naczynkową albo przyjmują pewnego rodzaju leki, na przykład przeciwzapalne.

back to menu ↑

W jaki sposób wykonać mikrodermabrazję w domu? Jakich kosmetyków użyć?

Nie masz pojęcia, jak wykonać samodzielnie mikrodermabrazję w domu? Szczegółowo omówimy ten zabieg kosmetyczny krok po kroku. Należy zacząć od bardzo dokładnego oczyszczenia skóry twarzy. Powinnaś do tego użyć płynu albo pianki myjącej. W dalszej kolejności musisz zrobić peeling. Rozprowadź kosmetyk po całej twarzy i delikatnie wmasowuj w nią drobinki. Po upływie mniej więcej dwóch minut zmyj całość wodą i dokładnie wytrzyj twarz ręcznikiem. Teraz przyszła pora na wykonanie najważniejszej części zabiegu mikrodermabrazji. Musisz do tego zastosować specjalny kosmetyk, który ma w swoim składzie kwas glikolowy. Dlaczego właśnie ten składnik? Z tego względu, że kwas glikolowy jednocześnie oczyszcza, złuszcza i regeneruje skórę. Po nałożeniu kosmetyku na skórę pozostaw go na niej na czas rekomendowany przez producenta. Później powinnaś użyć płynu neutralizującego. Dzięki niemu przywrócić skórze właściwe pH. Pielęgnację skończ przez nałożenie ulubionego płynu nawilżającego to tyle.

back to menu ↑

Jakie urządzenie do domowej mikrodermabrazji najlepiej wybrać?

Gdy podejmiesz decyzję o wykonaniu mikrodermabrazji w warunkach domowych, to warto się wspomóc profesjonalnym sprzętem. Dobre urządzenie do mikrodermabrazji nie tylko złuszcza i oczyszcza naskórek, ale również ma pozytywny wpływ na wytwarzanie się kolagenu i elastyny. Po takim zabiegu kosmetycznym skóra jest niezwykle miękka i elastyczna.

back to menu ↑

Ranking urządzeń do mikrodermabrazji: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general