Dyfuzor do suszarki – dlaczego warto z niego skorzystać?

Dyfuzor do suszarki jest przez część kobiet uważany za zbędny fragment całego urządzenia. Po co w ogóle z niego korzystać? Jednak fryzjerzy cały czas mówią o tym, że bardzo dużą zaletą dyfuzora z suszarką jest to, że nadają one włosom naturalnej objętości. W dodatku nie musisz wtedy stosować żadnych pianek, ani żeli utrwalających.

Polecane dyfuzory do suszarki


back to menu ↑

Dlaczego warto mieć dyfuzor do suszarki?

Dyfuzor do suszarki jest zarówno dla fryzjerów, jak i dla stylistów czymś absolutnie koniecznym. To nie tylko dodatek do suszarki, który jest ciekawym gadżetem. Dzięki dyfuzorowi strumień powietrza kierowany jest precyzyjnie na tę partię włosów, która w danej chwili jest przez Ciebie modelowana. Ten strumień powietrza nie jest jednak skoncentrowany, ale rozproszony na całą objętość nakładki. Oczywiście włosy możesz też wysuszyć suszarką do włosów, która nie posiada dyfuzora. Jeżeli zależy Ci na otrzymaniu jak największej objętości włosów, podkreśleniu naturalnego skrętu loków albo po prostu na wymodelowaniu fryzury z wykorzystaniem szczotki oraz suszarki, to dyfuzor na pewno Ci się przyda. Konkurencją, która jednocześnie dopełnia możliwości suszarki jest koncentrator powietrza. Dzięki niemu możesz bardzo szybko wyprostować włosy bez potrzeby sięgania po prostownicę.

Dyfuzor do suszarki

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Do czego możesz wykorzystać dyfuzor do suszarki?

Dyfuzor do suszarki nie jest niczym innym jak specjalną nakładką na końcówkę sprzętu. Zazwyczaj jest ona dosyć duża. Dyfuzor jest swoim kształtem trochę podobny do jeża. Ma specjalne, długie wypustki, które przypominają kolce tego zwierzaka Te natomiast posiadają otwory, przez które wydobywa się ciepłe powietrze z suszarki. Większą objętość oraz puszystość włosów, jak również naturalny skręt loków, możesz uzyskać dzięki dyfuzorowi. Bez stosowania żadnych pianek do włosów, żeli, kremów, czy innych utrwalaczy. Nie musisz też wykorzystywać klasycznej lokówki, aby uzyskać efekt kręconych włosów. Mimo wszystko musisz mieć świadomość tego, że wspaniały skręt loków oraz fal możesz uzyskać za pomocą dyfuzora, tylko wtedy, gdy Twoje włosy naturalnie się kręcą. Suszenie za pomocą dyfuzora tylko podkreśla naturalne ułożenie włosów. Nie da się ich wystylizować w taki sposób, jak robi to lokówka na prostych włosach. Wszechstronny dyfuzor do suszarki ma jeszcze jedną bardzo ważną zaletę. Nie możemy zapomnieć o niej wspomnieć. Mamy tutaj na myśli to, że emituje on rozproszony strumień powietrza. Sprzyja to równomiernemu suszeniu Twoich włosów. Za sprawą tej specjalnej nakładki całe suszenie można wykonać nie tylko dokładniej, ale również o wiele szybciej. Musisz mieć również świadomość tego, że większość blogów mówi o tym, że włosy naturalnie kręcone najlepiej jest suszyć suszarką z dyfuzorem albo pozostawić do wysuszenia. Ta pierwsza wersja będzie z pewnością o wiele szybsza. W szczególności jeżeli danego dnia musisz jeszcze wyjść z domu.

Dyfuzor do suszarki

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Dyfuzor do suszarki – jak go używać?

Uniwersalny dyfuzor do suszarki daje możliwość uzyskania naprawdę zjawiskowego efektu w bardzo prosty sposób. Zanim rozpoczniesz suszenia możesz nałożyć na włosy produkt do stylizacji, z którego zazwyczaj korzystasz. Może to być na przykład stylizator podkreślający skręt loków lub ułatwiający rozczesywanie. Możesz również wybrać produkty, które będą chroniły włosy przed szkodliwym wpływem bardzo wysokiej temperatury. W dalszej kolejności musisz precyzyjnie wybrać kolejne pasma do suszenia. Musisz pamiętać o tym, że nie mogą być one za grube, bo ich dokładne suszenie będzie niemożliwe. Określone pasmo musisz luźno położyć na nakładce, czyli na dyfuzorze, a później bardzo delikatnie go podnieść. Nie ma sensu mocno dociskać dyfuzora do wrażliwej skóry głowy. Może to spowodować zbyt szybkie przetłuszczanie się włosów. Najlepiej zacznij od uruchomienia suszarki na jak najwolniejszych obrotach możesz również włączyć chłodny nawiew, który będzie zapobiegał nagrzewaniu się skóry głowy. Suszenie tego rodzaju powinno zająć Ci od kilkunastu do kilkudziesięciu sekund na pasmo.

back to menu ↑

Ranking dyfuzorów do suszarki: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general