Jak wybrać zegarek dla dziecka z GPS?

Smartwatche dla dzieci na pierwszy rzut oka przypominają tradycyjne zegarki naręczne. Jednak dzięki temu, że są one wyposażone w układy elektroniczne, to mogą one zagwarantować bardzo wiele dodatkowych i interesujących funkcji. Podpowiemy Ci w tym poradniku zakupowym, jaki smartwatch dla dziecka z GPS i na co zwrócić uwagę przy jego zakupie.

Jakie cechy mają inteligentne zegarki dla dzieci?

Inteligentne zegarki, czyli smartwatche bardzo często posiadają wiele dodatkowych funkcji. Jedną z nich może być na przykład wbudowany nadajnik GPS. Zegarek dla dziecka z GPS, pozwoli na śledzenie Twojego malucha. Dzięki temu od razu jesteś o niego spokojniejszy. Wbudowany alarm to kolejna niezwykle pożyteczna funkcja. Zegarek dla dziecka z alarmem umożliwi mu wczesne wstanie do szkoły. Zegarek może również przypominać o innych ważnych wydarzeniach. W smartwatchach często znajduje się również organizer i kalendarz. Tak samo jak w smartfonach. Warto również wspomnieć o tym, że niektóre inteligentne zegarki dla dzieci mają też funkcję dzwonienia. Są one po prostu wyposażone w telefon. Dzięki temu możesz mieć malucha cały czas na łączach i pod kontrolą.  Dlaczego smartwatche są uznawane za lepsze urządzenia dla dzieci niż zwykłe telefony? Czy warto jest kupić taki gadżet dla swojej pociechy? Najważniejsze jest to, żebyś uświadomił sobie, że dzieci o wiele częściej gubią i upuszczają telefony niż dorośli. Ze względu na to, że smartwatch musi być noszony na ręku, to zmniejsza się ryzyko takich wypadków.

Zegarek z GPS dla dziecka

fot. AdobeStock

Co należy wziąć pod uwagę, gdy kupuje się zegarek z GPS dla dziecka?

Gdy wybierasz zegarek dla malucha z lokalizatorem, to powinieneś mieć na uwagę nie tylko wszystkie wymienione już wcześniej parametry. Zegarek z GPS do szkoły musi być zgodny z gustem dziecka. Dlatego warto jest je zapytać, co mu się podoba, a co nie. Zachęcamy Cię do wybrania takiego zegarka z GPS, którym dziecko będzie się mogło pochwalić wśród kolegów i koleżanek. Weź pod uwagę również komfort użytkowania zegarka. Pamiętaj o tym, żeby nie narażać dziecka na ewentualne urazy. Gdy zegarek będzie je uwierał przy nadgarstku, to naturalne, że nie będzie go chciało nosić. Kolejną bardzo ważną cechą przy wyborze zegarka z GPS dla dziecka jest pojemność baterii. Smartwatche są zaawansowanymi pod względem technologicznym urządzeniami. Na baterii mogą działać od kilkunastu godzin do kilku dni. Pod tym względem bywają one nawet bardziej wytrzymałe niż smartfony. Dobry smatwatch powinien mieć wodoodporną obudowę. Chcemy Ci tutaj zwrócić uwagę na to, że jest to urządzenie, które dziecko przez cały czas nosi na ręku. To sprawia, że jest ono wystawione na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Zegarek z GPS dla dziecka

fot. AdobeStock

Jakie dodatkowe funkcje mogą mieć zegarki z GPS dla dzieci?

Smartwatch dla dziecka z lokalizatorem może posiadać nie tylko: system GPS, telefon albo funkcję alarmu. W droższych modelach smartwatchy możesz znaleźć również między innymi następujące dodatkowe funkcje: czas i jakość snu, funkcja SOS, GEO ogrodzenie, książka adresowa, pomiar dystansu, rejestr połączeń, sterowanie aparatem, stoper, system głośnomówiący, wybieranie głosowe, zdalny podsłuch, licznik kroków, powiadomienia o wiadomościach, połączeniach czy wydarzeniach. Najdroższe modele smartwatchów dostępne na rynku mogą nawet określić, czy osoba, która ma je na ręku, w danej chwili wykonuje ćwiczenia fizyczne, czy nie. W dodatku za pomocą tego urządzenia można również określić rodzaj wykonywanych ćwiczeń. Można też je zapisać w grafiku ćwiczeń. Zegarek z taką funkcją może również przypomnieć dziecku, kiedy będzie się zbliżała pora jego treningu. Warto wspomnieć jeszcze o tym, że czasami smartwatche są wyposażone w system łączności bezprzewodowej bluetooth, kompas, żyroskop, wibracje i wysokościomierz. Gdy podejmujesz decyzję o tym, jaki zegarek z GPS kupić dla Twojego dziecka, to powinieneś wziąć pod uwagę również możliwości, jakie dają najnowocześniejsze modele zegarków. Dzięki temu spełnisz oczekiwania malucha i swoje. Mamy nadzieję, że nasz poradnik zakupowy chociaż trochę ułatwił Ci wybór.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general