Jaka kierownica będzie dobra do PC i konsoli?

W tym poradniku zakupowym pomożemy Ci wybrać fajną kierownicę do gier. Rajdy, wyścigi samochodowe albo pościgi. Te wszystkie gry działają tylko na konsoli. Pewnie, jeżeli tylko masz możliwość, to chętnie w nie grasz. Pewnie masz już bardzo dobry fotel gamingowy oraz klawiaturę dla gracza, jednak do takich gier to za mało. Do swojego wyposażenia koniecznie dodaj jeszcze kierownicę dla gracza. Pamiętaj o tym, że powinna mieć pedały i skrzynię biegów.

Jaki zestaw dla gracza będzie dla Ciebie najbardziej odpowiedni?

W najmniej kosztownych zestawach możesz kupić tylko samą kierownicę dla gracza. Radzimy Ci jednak rozszerzyć swój budżet i kupić urządzenie, które będzie wyposażone w: pedały, czyli gaz, hamulec i sprzęgło, hamulec ręczny, dźwignię zmiany biegów. Im więcej wydasz na zestaw dla gracza, tym więcej dodatków w nim znajdziesz. Dzięki takiemu rozbudowanemu zestawowi symulacja będzie przypominała prawdziwe prowadzenie samochodu.

Kierownica dla gracza

fot. AdobeStock

Jakie funkcje powinna mieć kierownica dla gracza?

W kierownicach dla gracza możesz znaleźć następujące funkcje dodatkowe: system sprężenia zwrotnego oraz wibracje. System sprężenia zwrotnego gwarantuje właściwą ilość wstrząsów w czasie jazdy po nierównej nawierzchni. Dzięki temu możesz poczuć się tak, jak przy prawdziwej jeździe samochodem, gdy drgania od nawierzchni przenoszone są na kierownicę. Natomiast jeżeli chodzi o wibrację, to jest to jedynie marna kopia systemu sprężenia zwrotnego instalowanego w mniej kosztownych urządzeniach.

Kierownica dla gracza

fot. AdobeStock

Jaki sposób mocowania może mieć kierownica dla gracza?

Powinieneś zwrócić uwagę na to, jaki sposób mocowania kierownicy dla gracza został zaproponowany przez producenta. Istotne jest to, żeby kierownica mogła stać stabilnie na podłożu. Tą nawierzchnią może być na przykład biurko lub stół. Do wyboru masz kilka ciekawych sposobów mocowania, które jednocześnie są niezwykle komfortowe. Przyssawki dają możliwość przyczepienia kierownicy dla gracza praktycznie do każdej gładkiej powierzchni. Niestety, nie zawsze to mocowanie jest wystarczająco stabilne. Drugim sposobem jest mocowanie mechaniczne, czyli uchwyty. To najbardziej pewne i po prostu najlepsze mocowanie na świecie. Możesz w ten sposób spokojnie przymocować kierownicę dla gracza do stołu albo do blatu biurka. Możesz też do mocowania kierownicy dla gracza wykorzystać stojak. Kierownicę i pedały przykręca się do składanego stojaka. Możesz regulować jego wysokość.

Z jakiego materiału produkowane są kierownice dla graczy?

Każdy kierowca, niezależnie od tego, czy prowadzi samochód w świecie rzeczywistym, czy wirtualnym doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że materiał, z którego została wyprodukowana kierownica jest bardzo ważny. Wiedzą o tym również producenci zajmujący się tworzeniem profesjonalnych akcesoriów dla graczy. To sprawia, że ich oferta jest wyjątkowo bogata. Wśród dostępnych materiałów oczywiście występuje tradycyjny plastik, który nie jest zbyt przyjazny w użytkowaniu. Możesz też kupić kierownicę dla gracza z gumy. Ten materiał posiada tę zaletę, że poprawia chwyt i sprawia, że kierownica nie wyślizguje się z ręki. Kolejnym wartym uwagi materiałem jest naturalna skóra. Chociaż jest najdroższa, to jest również najbardziej komfortowa w użytkowaniu.

Jaki kąt obrotu powinna mieć kierownica dla gracza?

Kierownica do komputera lub do konsoli może mieć odmienny kąt obrotu zarówno w prawo, jak i w lewo. Najbardziej atrakcyjne cenowo modele dają możliwość obrócenia kierownicy dla gracza o 180 stopni. W sklepach internetowych i stacjonarnych są również dostępne modele, które mają kąt równy 900 stopni. Trzeba jednak tutaj bardzo uważać. Kierownica dla gracza nie powinna mieć ani za małego ani za dużego kąta obrotu. Za duży kąt obrotu wymusza konieczność dłuższego kręcenia kierownicą dla gracza. Przy dłuższej grze jest to naprawdę bardzo mało komfortowe. Najlepszy kąt to od 300 do 360 stopni. Poprawia on wrażenia z gry. Przy takim kącie obrotu kierownicy dla gracza wirtualny samochód staje się również bardziej zwrotny. Pamiętaj też o tym, że kierownica dla gracza powinna mieć dwa rodzaje pedałów.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general