Jaka klawiatura komputerowa będzie najlepszym wyborem?

Klawiatura komputerowa jest łącznikiem między Tobą a komputerem. Daje Ci ona możliwość ich obsługi oraz pozwala na komfortową pracę. Właśnie dlatego wybór dobrej klawiatury jest tak ważny. Może ona Ci w bardzo dużym stopniu ułatwić pracę albo we wszystkim przeszkadzać. Źle dobrana klawiatura może męczyć dłonie, sprawiać problemy przy bezwzrokowym pisaniu albo rozpraszać przez za głośne klikanie klawiszy. Jaka klawiatura komputerowa w największym stopniu spełni Twoje indywidualne potrzeby? W tym poradniku zakupowym pomożemy Ci znaleźć odpowiedź na te pytania.

Jakie są rodzaje klawiatur komputerowych?

W ofercie sklepów internetowych jest kilka rodzajów klawiatur. Zanim podejmiesz decyzję, jaka klawiatura komputerowa będzie najlepszym wyborem dla Ciebie, to warto poznać te wszystkich typy. Najchętniej używana i najpopularniejsza jest klawiatura tradycyjna. Z pewnością przypadnie Ci ona do gustu, jeżeli cenisz sobie klasyczne rozwiązania. Ma klawiatura ma tradycyjny układ klawiszy i budowę. Bardzo często jest ona pozbawiona rozbudowanych funkcji dodatkowych. Najtańsze klawiatury tradycyjne można kupić już za kilkadziesiąt złotych. Kolejnym rodzajem jest klawiatura komputerowa multimedialna. Tego typu klawiatury stają się coraz bardziej popularne. Poza zwykłymi klawiszami mają one też klawisze specjalne, które są przeznaczone do konkretnych funkcji, które wiążą się z odtwarzaniem muzyki lub nagrań wideo. Mogą to być między innymi przyciski Play, Stop, przewijania do przodu albo Pauzy. Jednak mogą być to też klawisze, które uruchamiają dedykowane aplikacje. A może najlepszym wyborem dla Ciebie będzie klawiatura komputerowa numeryczna? Standardowa klawiatura komputerowa dla biznesowych zastosowań to właśnie to urządzenie. Jest to miniaturowy moduł, który składa się przede wszystkim z cyfr. Będzie on bardzo przydatny do wprowadzania ciągów liczb. Bardzo często klawiatura numeryczna jest podłączana do laptopa albo komputera za pomocą kabla USB.

Klawiatura

fot. Adobestock

Czym charakteryzuje się klawiatura płaska?

Perfekcyjna klawiatura do komputera dla osób, które na co dzień bardzo dużo piszą. Ten rodzaj klawiatury niskoprofilowej występuje powszechnie w laptopach oraz w notebookach. Oczywiście tego rodzaju klawiaturę możesz również dokupić do klasycznego komputera PC. Ze względu na niski profil klawisze bardzo szybko reagują na nacisk, co jest niezwykle pomocne przy szybkim pisaniu.

Klawiatura

fot. AdobeStock

Jaką technologię wciskania klawiszy na klawiaturze wybrać?

Na samym początku chcielibyśmy tutaj wspomnieć o klawiaturach membranowych. Są one najbardziej powszechnie jeżeli chodzi o mechanizm pisania na klawiaturze. W tych modelach pod klawiszami umieszczona jest płaska membrana. Po jej wciśnięciu w określonym miejscu, przez obwód elektryczny przebiega sygnał, który następnie jest przesyłany do komputera. Klawiatury membranowe nie kosztują wiele i są wyjątkowo ciche. To idealny wybór do biura. Jednak ich minusem jest to, że są o wiele mniej trwałe niż klawiatury komputerowe mechaniczne. Wolniej też wracają do pozycji wyjściowej. Czym charakteryzują się w związku z tym klawiatury mechaniczne? Czy są lepsze pod każdym względem? Przekonajmy się! Klawiatury mechaniczne wyróżniają się wprost niespotykaną trwałością. W ich przypadku każdy z klawiszy jest wyposażony w odpowiadający mu przełącznik. To powoduje, że przyciski w klawiaturze komputerowej są niezwykle sprężyste. Nie ma konieczności dociskania ich aż do biurka albo innej powierzchni. Ten rodzaj klawiatury doskonale może się sprawdzić jako klawiatura gamingowa. Niestety klawiatura mechaniczna w przeciwieństwie do klawiatury membranowej jest dosyć głośna. Może to przeszkadzać nie tylko Tobie, ale również innym osobom, gdy pracujesz w biurze albo zdalnie z domu. Jeżeli żadna z tych klawiatur nie spełniła Twoich oczekiwań, to masz jeszcze do wyboru klawiaturę membranowo-mechaniczną. Jak łatwo możesz się domyślić jest ona pewnego rodzaju kompromisem pomiędzy klawiaturą membranową a mechaniczną. Występuje w niej zarówno element gumowy, jak i przełącznik.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general