W jaki sposób wybrać najlepszy radioodtwarzacz?

Chociaż radioodtwarzacze, tak samo jak radioodbiorniki stają się już trochę śpiewem przeszłości, to nadal są to przydatne urządzenia, z których wiele osób na co dzień korzysta. Na rynku jest obecnie dużo modeli do wyboru. Jednak nie oznacza to, że znalezienie właściwego dla Ciebie urządzenia będzie dla Ciebie banalnym zadaniem. Dobry radioodtwarzacz charakteryzuje się przede wszystkim solidną konstrukcją oraz możliwością odtwarzania muzyki z określonych nośników. Jakie jeszcze cechy powinien posiadać radioodtwarzacz? Zachęcamy Cię do przeczytania naszego poradnika, w którym znajdziesz odpowiedzi na te pytania. Radioodtwarzacz, czyli boombox jest pewnego rodzaju znakiem rozpoznawczym lat 80. oraz 90. Później tego rodzaju urządzenia w niewielkim stopniu odeszły w zapomnienie. Natomiast od niedawna moda na radioodtwarzacz znowu powróciła. Jakby się nad tym bardziej zastanowić, to radioodtwarzacze są sprzętami bardzo funkcjonalnymi i mobilnymi. Można je polubić. Dlatego też mogą stać się znowu urządzeniami, które każdy będzie chciał mieć w swoim domu.

Polecane radioodtwarzacze


back to menu ↑

W jaki sposób wybrać dobry radioodtwarzacz?

Pierwszym niezwykle istotnym kryterium w tym urządzeniu są głośniki. Chodzi przede wszystkim o ich moc. Inny model radioodtwarzacza powinieneś wybrać do rozkręcenia domowej imprezy, a inny do słuchania muzyki w pracy. Moc głośników musi być tym większa, im większe będzie pomieszczenie, w którym to urządzenie zostanie umieszczone. Większość radioodtwarzaczy jest wyposażonych w dwa głośniki. Niektóre mniej zaawansowane modele mają tylko jeden głośnik. Bardzo dokładnie możesz natomiast zobaczyć, że najbardziej popularne są te radioodtwarzacze, które są wyposażone w dwa głośniki, ponieważ są o wiele bardziej uniwersalne. Jeżeli zależy Ci na tym, żeby Twój radioodtwarzacz posiadał różnego rodzaju zastosowania, to zachęcamy Cię do wybrania takiego modelu, do którego będziesz mógł podłączyć zewnętrzne głośniki.

Radioodtwarzacz

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Czy radioodtwarzacz powinien mieć możliwość słuchania na nim radia FM?

Trudno jest wyobrazić sobie radioodtwarzacz bez radia. Jest ono podstawą działania całego urządzenia. Radioodtwarzacz musi mieć możliwość samodzielnego wyszukiwania stacji radiowych, jak również programowania ich w taki sposób, żeby można było wywołać określoną stację, przez naciśnięcie tylko jednego guzika. W radioodtwarzaczu radio musi być cyfrowe, a nie analogowe. Ważną funkcją jest również cyfrowa synteza PLL.

Radioodtwarzacz

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Czy radioodtwarzacz musi mieć wbudowany odtwarzacz CD?

Najstarsze modele radioodtwarzaczy posiadały odtwarzacze kasetowe. Może je nawet jeszcze pamiętasz. W dzisiejszych czasach już absolutnie nikt nie słucha tradycyjnych kaset. Właśnie z tego względu radioodtwarzacz powinien być wyposażony w odtwarzacz płyt CD. Standardowo w radioodtwarzaczach mieściła się tylko jedna płyta CD. Natomiast na rynku obecnie są również bardziej rozbudowane radioodtwarzacze, które swoim wyglądem trochę przypominają mini wieże, mogą w sobie pomieścić nawet trzy płyty CD. Bardziej pojemna kieszeń CD będzie przydatna, w szczególności w sytuacji, gdy będziesz chciał zmniejszyć częstotliwość zmiany płyt CD oraz używać do tego pilota. Odtwarzacz CD w radioodtwarzaczu powinien mieć również możliwość odczytywania plików zapisanych w MP3 i na płytach DVD w różnych formatach. Starsze wersje radioodtwarzaczy umiały odczytywać tylko i wyłącznie płyty CD. Jednak dziś ten rodzaj płyt ze względu na swoją bardzo ograniczoną pojemność, przestał być popularny. Gdy myślisz na poważnie o zakupie radioodtwarzacz, to powinieneś sprawdzić, jaki rodzaj płyt oraz jaki format plików jest obsługiwany przez wybrane przez Ciebie urządzenie. Dobrej jakości radioodtwarzacz powinien mieć możliwość odczytywania oraz odtwarzania, między innymi formatu WMA (Windows Media Audio). Jest to format skompresowanych plików audio. Tworzą one systemy od Microsoftu. Gdy wybierasz radioodtwarzacz, to zwróć również uwagę na to, czy ma on pilota oraz wyświetlacz LCD. Te dwa parametry na pewno ułatwią Ci życie i sprawią, że urządzenie będzie się wydawało nowocześniejsze.

back to menu ↑

Ranking radioodtwarzacze: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general