Jak wybrać powerbank?

Większość osób ma w swoim posiadaniu co najmniej jedno urządzenie mobilne. Jeżeli jesteś osobą, która nie wyobraża sobie funkcjonowania bez smartfona, tabletu lub aparatu fotograficznego, to koniecznie powinieneś przeczytać ten poradnik zakupowy. Znajdziesz w nim mnóstwo porad, w jaki sposób wybrać powerbank. To będzie chyba jednej z najbardziej popularnych gadżetów na wakacje. Chociaż producenci tworzą smartfony z coraz większymi bateriami, to dostępna w telefonach ilość dodatkowych funkcji sprawia, że nie wytrzymują one więcej niż jeden dzień. Podpowiemy Ci, jaki powerbank będzie dla Ciebie najlepszym wyborem.

Jaka powinna być pojemność powerbanka?

Pojemność jest najważniejszym parametrem, który powinieneś uwzględnić, przy kupowaniu powerbanku. Żeby jego użyteczność była dla Ciebie satysfakcjonująca, to powinieneś wybrać taki model, który wystarczy co najmniej na podwójne naładowanie baterii w smartfonie albo jedno pełne naładowanie tabletu. Jaką musi mieć w związku z tym pojemność powerbank? Przyjmuje się, że minimalna wartość to będzie od 5000 do 6000 mAh. Powinieneś uwzględnić przy tym, że proste przeliczenie nie zawsze da Ci wymierny wynik, ponieważ powerbank jest narażony na samoczynną utratę energii, która przeciętnie wynosi około 20 procent. W wielu sklepach internetowych będziesz mógł znaleźć powerbanki o pojemnościach  od 2600 mAh do nawet 20 000 mAh. W praktyce oznacza to, że z łatwością wybierzesz powerbank, który w pełni będzie odpowiadał Twoim indywidualnym potrzebom. Informacje o pojemności powerbanka będą się znajdować w specyfikacji produktu.

Powerbank

fot. AdobeStock

Jakie urządzenie można naładować power bankiem?

Każdy dostępny na rynku powerbank posiada minimum dwa złącza. Są to microUSB i USB. Pierwsze złącze jest przeznaczone do naładowania powerbanku. Natomiast za sprawą drugiego złącza energia jest przekazywana do innych urządzeń elektrycznych. Chociaż bardzo często mówi się o tym, że za pomocą powerbanka będziesz mógł naładować smartfon i tablet, to prawda jest taka, że tych urządzeń jest o wiele więcej. Dzięki powerbankowi będziesz mógł bez problemu naładować między innymi: odtwarzacze muzyczne, przenośnie konsole do gier, smartwatche, aparaty cyfrowe, kamery, czy nawigacje samochodowe. W standardzie w zestawie z powerbankiem znajduje się przewód microUSB-USB, który daje możliwość naładowania wszystkich tutaj wymienionych urządzeń. Musisz jednak pamiętać, że w przypadku smartfonów i tabletów firmy Apple, to znaczy iPadów niezbędna jest przejściówka ze złączem Lightning. Za pomocą powerbanku będziesz mógł naładować na przykład: smartfony, tablety, smartwatche, aparaty cyfrowe, kamery oraz nawigacje samochodowe.

Powerbank

fot. AdobeStock

Dlaczego porty USB w powerbanku mają zupełnie inne oznaczenia?

Niektóre modele powerbanków mają dwa porty USB. Jest to niezwykle praktyczne rozwiązanie, bo można wtedy ładować dwa urządzenia w tym samym czasie. W takim przypadku zazwyczaj mają one odmienne oznaczenia. Są to: 1A i 2.1A. Ma to swoje znaczenie. Port 2.1A umożliwia bardzo szybkie ładowanie urządzenia. Jest ono podobne do ładowania za pomocą tradycyjnej ładowarki do telefonu. Natomiast jeżeli zależy Ci na tym, żeby używać powerbanku do ładowania tabletu lub smartfona, który ma bardzo pojemną baterię, to o wiele lepiej jest wybrać powerbank z portem USB 2.1.A Rodzaj portu USB powinien być podany w specyfikacji.

O czym mówią oznaczenia na obudowie powerbanka?

Powerbank powstał specjalnie po to, żeby można było z niego korzystać przede wszystkim poza domem. To sprawia, że dobry powerbank powinien się charakteryzować niewielkimi rozmiarami oraz bardzo wytrzymałą obudową. Producenci coraz rzadziej wykorzystują do produkcji tworzywa sztuczne. O wiele lepiej sprawdzają się obudowy powerbanków wykonane z aluminium. Jest ono nie tylko o wiele bardziej wytrzymałe, ale również są przyjemne dla oczu. Jednak masz jeszcze parę innych możliwości. Do wyboru masz na przykład powerbank z obudową pokrytą miękką gumą albo materiałem, który jest podobny do skóry naturalnej. Co odpowiada Ci najbardziej?

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general