Jaki skaner przenośny warto kupić?

Specyfika pracy przedstawicieli rozmaitych zawodów wiąże się z koniecznością ciągłego przemieszczania się. Jeżdżenia od klienta do klienta. W dzisiejszych czasach praktycznie każdy człowiek przez cały czas ma ze sobą smartfona, który zastępuje mu nie tylko komputer, ale również wiele innych urządzeń codziennego użytku. Razem z rozwojem technologii zwiększa się też dostępność gadżetów elektronicznych, które możesz zabrać ze sobą wszędzie, nawet na wakacje. Czy warto sobie kupić przenośny skaner? Dla kogo będzie on najbardziej przydatny? Postaramy się odpowiedzieć na te dwa pytania w tym krótkim poradniku zakupowym.

Do czego jest wykorzystywany mobilny skaner?

Przenośny skaner jest urządzeniem, którego atuty doceni każdy, kto potrzebuje sprzętu, który będzie wyjątkowo funkcjonalny i mobilny. Większość modeli przenośnych skanerów jest autonomiczne i daje możliwość skanowania za jego pomocą różnych przepisów, listów, faktur, umów lub dokumentów bezpośrednio na znajdujący się w nich nośnik. Jeżeli zależy Ci na błyskawicznym przeniesieniu danych z papierowych dokumentów na dysk w postaci cyfrowej, to warto mieć taki mobilny skaner. Możesz go zawsze wozić ze sobą w samochodzie.

Skaner przenośny

fot. AdobeStock

Czy mobilny skaner przyda się studentowi? A co z osobami czynnymi zawodowo?

Z przenośnych skanerów ręcznych bardzo często korzystają osoby, które pracują jako przedstawiciele handlowi, kurierzy lub graficy. Jednak mobilny skaner może być przez Ciebie wykorzystywany nie tylko do pracy zawodowej. Bardzo często po taki skaner sięgają studenci i nie powinno to absolutnie nikogo dziwić, bo nikt tak dużo nie kseruje i nie skanuje jak właśnie ta grupa ludzi. Dzięki mobilnemu skanerowi każdy student może bardzo szybko zdigitalizować swoje notatki albo inne potrzebne mu materiały edukacyjne.

Przenośny skaner

fot. AdobeStock

Jakie są rodzaje skanerów mobilnych?

Przenośne skanery do dokumentów mogą się różnić z uwagi na ich zastosowanie. Wybór poszczególnych modeli jest naprawdę ogromny. Dzięki temu bez problemu znajdziesz najbardziej atrakcyjny dla Ciebie skaner mobilny w dobrej cenie. Na rynku występuje kilka podstawowych rodzajów skanerów mobilnych. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, który z nich będzie najbardziej odpowiedni do Twoich indywidualnych potrzeb.

Czym charakteryzuje się tradycyjny skaner przenośny?

Zdecydowanie numerem jeden na rynku są klasyczne skanery przenośne. Umożliwiają one konwertowanie dokumentów do plików cyfrowych. Swoim wyglądem przypominają  kilkudziesięciocentymetrowe listwy. Żeby zeskanować dokument za pomocą rolek, wystarczy przyjechać skanerem mobilnym po jego powierzchni. Zazwyczaj cały proces zajmuje około dwóch sekund. Jednak w zależności od rodzaju skanowanego dokumentu może to zająć trochę dłużej. Tradycyjne skanery mobilne zazwyczaj posiadają slot na kartę pamięci. Na niej zapisywane są wszystkie niezbędne dane. Występuje również możliwość podłączenia klasycznego skanera mobilnego do laptopa dla ucznia  albo do komputera za pośrednictwem kabla. Wtedy będziesz mógł bezpośrednio zgrywać pliki JPEG lub PDF. Pracę ze skanerem mobilnym mogą Ci ułatwić dedykowane aplikacje. W dodatku tego rodzaju skaner posiada niewielki ekran, na którym możesz przez cały czas sprawdzać jakość zeskanowanych dokumentów. Dzięki temu, gdy tylko coś jest nie tak, to od razu możesz to poprawić. Niektóre skanery mobilne posiadają dodatkowo moduł Wi-Fi oraz inne interesujące funkcje. Tego rodzaju skanery przenośne kosztują około 400 złotych.

Czy mobilny skaner może wyglądać jak zwykły długopis?

Może Cię to zdziwi, ale tak. Jest on trochę mniej wszechstronny niż omówione wcześniej modele, ale również charakteryzuje się bardzo wysoką funkcjonalnością. Przenośny skaner w postaci długopisu jest jeszcze mniejszy niż tradycyjny skaner mobilny. Powinieneś go połączyć ze smartfonem za pomocą technologii Bluetooth lub kabla USB. Następnym krokiem jest przesunięcie skanerem po wybranym dokumencie. To bardzo proste w obsłudze urządzenie. Będzie idealne do skanowania mniejszych dokumentów, na przykład wizytówek lub ulotek reklamowych.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general