Jaką podkładkę pod mysz komputerową wybrać?

W sklepach jest bardzo wiele różnych podkładek pod myszki komputerowe. Jak wybrać najbardziej odpowiednią dla siebie?

Polecane podkładki pod mysz komputerową


back to menu ↑

Czy w ogóle warto kupować podkładkę pod myszkę komputerową?

Cześć osób w ogóle nie korzysta z podkładek pod myszkę w domu albo w miejscu pracy. Natomiast inni nie są w stanie zrozumieć, jak można używać myszki bez podkładki. Jakie są zalety posiadania podkładki pod mysz komputerową? Właściwie dobrana podkładka pod myszkę gwarantuje wygodniejszą i bardziej precyzyjną obsługę komputera. Powierzchnia podkładki jest gładka i została stworzona w ten sposób, żeby nie stawiała żadnego oporu w czasie poruszania po niej myszką. Blat stołu lub biurka również może być gładki, ale z pewnością nie da Ci on aż tak wysokiej wygody pracy z myszką. Podkładka pod myszkę jest odpowiedzialna za zabezpieczenie powierzchni biurka przed zarysowaniami. Chociaż podkładka pod myszkę posiada ślizgacze, które zazwyczaj nie rysują podłoża, to pod nią mogą się dostawać różnego rodzaju paproszki oraz kurz. Te elementy mogą już prowadzić do porysowania blatu. Gdy używasz podkładki pod myszkę komputerową, to całkowicie eliminujesz tego rodzaju ryzyko. Natomiast podkładka pod mysz o bardzo dużych gabarytach może pełnić zadanie maty ochronnej na dużą część biurka. Wtedy możesz ją podłożyć zarówno pod mysz komputerową, jak i pod klawiaturę. Wysokiej jakości podkładka pod mysz gwarantuje najwyższą dokładność funkcjonowania myszki, co ma bardzo duży wpływ na pracę w programach komputerowych albo na grę w gry na komputer PC. Musimy tutaj szczerze przyznać, że podkładki pod myszki były bardzo potrzebne wtedy, gdy w sprzedaży były przede wszystkim myszki z charakterystyczną kulką pod spodem. Dzisiaj tego rodzaju urządzenia są wyposażone w sensory optyczne albo laserowe oraz komfortowe ślizgacze. Chociaż tego rodzaju myszek komputerowych możesz używać bezpośrednio na biurku, to o wiele wygodniej jest nimi przesuwać po ekranie, gdy masz na biurku specjalną podkładkę. Jest ona niewielkim wydatkiem, a bardzo ułatwia życie. Przekonaj się o tym sam.


back to menu ↑

Jakie podkładki pod mysz znajdziemy na rynku?

Oferta podkładek pod myszki komputerowe jest niezwykle rozbudowana i bardzo zróżnicowana cenowo. Wśród podkładek pod myszy komputerowa da się wyróżnić kilka rodzajów. Podkładki biurowe mogą mieć bardzo różne kształty i rozmiary. Tego rodzaju podkładki pod myszki komputerowe są projektowane w taki sposób, żeby zapewniały jak największą ergonomię pracy. Wiele tego typu podkładek pod myszki komputerowe jest wyposażona w żelowe wstawki. Bardzo popularne są w szczególności podkładki pod myszkę komputerową i nadgarstek. Żelowa wstawka jest odpowiedzialna za odciążenie nadgarstka. Sprawia to, że u osób, które przez całe dnie pracują przed komputerem znacznie zmniejszają się odczuwane przez nie dolegliwości bólowe. Kolejnym rodzajem, który możemy tutaj wyróżnić są podkładki pod myszkę dla graczy. W tej grupie będziesz mógł znaleźć bardzo wiele rozmaitych podkładek. Będą tutaj zarówno modele klasyczne, jak i podświetlane, a nawet takie, które mają bardzo duże rozmiary. Podkładka pod mysz i pod klawiaturę jest dość dobrą propozycją dla graczy z uwagi na to, że cały osprzęt znajduje się wtedy na podkładce. Nic nie będzie Ci się przesuwało w czasie gry. Podkładki pod myszkę dla graczy zostały zaprojektowane właśnie po to, żeby uprzyjemnić rozgrywkę oraz żeby sprawić, że myszka komputerowa będzie działała jeszcze lepiej i precyzyjniej w czasie rozgrywki.

Podkładka pod mysz

fot. AdobeStock

back to menu ↑

A może lepiej kupić sobie podkładkę pod mysz komputerową z podświetleniem?

Wyjątkowo wyróżniającą się wersją podkładek pod myszkę komputerową dla graczy jest ta podświetlana. To nowość na naszym rynku. Taka podkładka z pewnością cechuje się niezwykle modnym i nowoczesnym wzornictwem. Do tego należy też dorzucić efekty świetlne, które są wyjątkowo doceniane przez graczy. W dodatku takie podświetlenie pozwala na wyznaczenie krawędzi podkładki. Dzięki temu możesz korzystać z myszki komputerowej nawet przy słabym oświetleniu w pokoju. Jak myślisz, która z tych podkładek stanie się Twoją ulubioną?

Podkładka pod mysz

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Ranking podkładek pod mysz komputerową: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general