Jaki wentylator wybrać?

Większość ludzi lubi letnią aurę i słońce, które nie zachodzi przez cały dzień. Jednak inaczej jest z upałem. Gdy jest gorąco, to masz wrażenie, że przez cały czas się pocisz i jesteś osłabiony. Nie możesz odpocząć ani w pracy, ani w domu. Na szczęście producenci urządzeń elektronicznych postarali się o to, żebyś mógł poczuć upragniony chłód. Mamy tutaj na myśli wentylatory, które możesz bez problemu kupić za naprawdę nieduże pieniądze. Podpowiemy Ci, co powinieneś uwzględnić, gdy chcesz kupić dobry wentylator.

Polecane wentylatory


back to menu ↑

Jakie są rodzaje wentylatorów?

Pierwsze z nich to wentylatory klasyczne. Pewnie tak jak większość osób jesteś przyzwyczajony do tradycyjnych wentylatorów, które są wyposażone w okrągłą tarczę, za którą kręci się duże śmigło. Takie właśnie są wentylatory klasyczne. To jeden z najbardziej popularnych egzemplarzy na rynku. Tego rodzaju wentylator możesz kupić już za około 100 złotych. Jeszcze tańsze modele wykonane są przede wszystkim z plastiku. Natomiast droższe wentylatory są zrobione z metalu. Wydajność tego rodzaju urządzeń może być niezwykle różnorodna. Wszystko jest zależne od mocy silnika oraz od średnicy śmigła. Kolejnym typem są wentylatory biurowe. Jest to odmiana tradycyjnych, stojących wentylatorów. Ze względu na to, że mają one o wiele mniejsze rozmiary, to są również mniej wydajne. Zawsze jest coś za coś. Ich funkcjonalność jest w stanie wynagrodzić naprawdę wiele. Ważnym rodzajem są również wentylatory kolumnowe. Interesujących oraz bardzo eleganckim typem wentylatora jest wentylator kolumnowy. Wentylatory bezłopatkowe są odpowiednim rozwiązaniem dla Ciebie, jeżeli cenisz sobie wyjątkowo estetyczne wzornictwo. Polecamy Ci właśnie wentylator bezłopatkowy. Nie posiada on żadnego śmigła. Jest za to wyposażony w specjalną obręcz, z której bardzo szybko wylatuje powietrze. Tego rodzaju wentylator jest o wiele cichszy niż modele śmigłowe.

Wentylator

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Jaki wentylator powinieneś wybrać? Co najlepiej uwzględnić przy jego zakupie?

Skoro znasz już najbardziej popularne rodzaje wentylatorów, to teraz przyszła pora na zajęcie się parametrami, które powinieneś wziąć pod uwagę przy wyborze tego rodzaju produktu. Pierwszymi z nich są moc oraz wydajność urządzenie. Moc wentylatora na znaczący wpływ na jego efektywność. Większość dostępnych na rynku urządzeń posiada moc od 40 W do 70 W. Radzimy Ci rozejrzeć się za modelem, który będzie się znajdował przy tej górnej granicy. Wysoka moc oznacza jednocześnie oznacza dłuższy czas nieustannego funkcjonowania. Kolejny niezwykle istotny parametr to regulacja prędkości pracy. Pewnie doskonale wiesz o tym, że są takie dni, w których wystarczający dla Ciebie będzie subtelny powiew oraz takie, kiedy musisz przestawić wentylator na maksymalną moc. Dlatego tak istotne jest, żeby wentylator stojący miał regulację prędkości pracy. Absolutnym minimum są trzy zakresu. Jednak pamiętaj o tym, że im więcej, tym lepiej. Zwróć uwagę również na średnicę śmigła. Naweet jeżeli Twój nowy wentylator będzie posiadał bardzo dużo moc, a śmigło będzie niewielkie, to z pewnością takie urządzenie nie będzie zbyt wydajne. Stojący wiatrak do domu musi mieć średnicę śmigła minimum 40 centymetrów. Przy zakupie wentylatora uwzględnij również jego głośność. Wentylator nie jest okapem kuchennym i w gorący dzień może pracować nawet przez kilka godzin. Natężenie hałasu poniżej 60 decybeli to dobry rezultat w przypadku wentylatora. Absolutnej ciszy nie ma się co spodziewać. Oscylacja oraz regulacja nachylenia głowicy. O co chodzi z tymi parametrami? To już ostatnie na naszej liście, ale to wcale nie oznacza, że są one najmniej istotne. Oscylacja przyda się wtedy, gdy w pomieszczeniu będzie przebywała większa ilość osób. Ta funkcja pozwala na zmienianie kierunku podmuchu powietrza.

Wentylator

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Na jakie dodatkowe funkcje wentylatora warto jest zwrócić uwagę?

Pierwszą bardzo ważną funkcją jest tryb nocy. Trudno będzie Ci zasnąć, gdy w Twojej sypialni będzie duszno. Jednak zaśnięcie jest niemożliwe również wtedy, gdy wentylator głośno pracuje. Tryb nocny daje możliwość ściszenia pracy urządzenia.

back to menu ↑

Ranking wentylatorów : TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general