Jak wybrać drukarkę wielofunkcyjną?

Drukarka oraz skaner to bardzo potrzebne urządzenia w każdym domu. Często w mieszkaniach można spotkać również urządzenia wielofunkcyjne. To one sprawiają, że nie musisz wychodzić z domu, ani poszukiwać punktu ksero, gdy chcesz przenieść treść drukowanych dokumentów na komputer albo odwrotnie. Jednak gdy masz w swoim domu skaner i drukarkę, to Z tego względu w dzisiejszych czasach bardzo dużą popularnością cieszą się urządzenia, które mają w sobie kilka funkcji. Jak wybrać dobrą drukarkę wielofunkcyjną? Na jakie parametry powinieneś spojrzeć, gdy kupujesz taki sprzęt elektroniczny?

Polecane drukarki wielofunkcyjne


back to menu ↑

Czym jest drukarka wielofunkcyjna? Czego się możesz po niej spodziewać?

Urządzenie wielofunkcyjne stanowi połączenie drukarki, skanera oraz ksero. Niektóre, bardziej kosztowne modele mają również funkcję faksu. Jednak jest to dodatek, który będzie potrzebny przede wszystkim w biurze. Do zastosowań domowych bez problemu wystarczy Ci urządzenie 3 w 1. Drukarka da Ci możliwość wydrukowania zdjęcia albo dokumentów w kolorze czarnym albo w wielu barwach. Natomiast dzięki skanerowi będziesz mógł przenieść dane z dokumentu papierowego do komputera. Kopiarka pozwoli Ci skopiować dokument oraz wydrukować go w wybranej przez Ciebie liczbie kopii. Drukarki wielofunkcyjne zazwyczaj mają również dodatkową funkcję druku dwustronnego, co jest gwarancją oszczędności czasu i papieru.

Drukarka wielofunkcyjna

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Jaką drukarkę wielofunkcyjną do domu wybrać?

W czasie wybierania drukarki wielofunkcyjnej do domu powinieneś się przede wszystkim bardzo dobrze zastanowić, jak systematycznie zamierzasz z nie robić użytek. Jeżeli drukujesz coś tylko od czasu do czasu i nie będziesz na niej drukował jakiś rozbudowanych, czy zaawansowanych pod względem technicznym dokumentów, to wystarczające w zupełności będzie dla Ciebie wielofunkcyjne urządzenie atramentowe. W sytuacji, gdy masz o wiele większe potrzeby i wiesz, że nawet najlepsza drukarka atramentowa im nie sprosta, to możesz pomyśleć o zakupie drukarki wielofunkcyjnej laserowej. Wyróżnia się ona zdecydowanie większą jakością wydruku, w szczególności w odniesieniu do wykresów, ilustracji albo zdjęć. Kolejnym, ale również bardzo ważnym parametrem przy wyborze drukarki wielofunkcyjnej jest komunikacja. Najbardziej korzystny wybór jest wtedy, gdy urządzenie będzie posiadało możliwość podłączenia go do domowej sieci Wi-Fi. Dzięki temu będziesz mógł korzystać z takiej drukarki wielofunkcyjnej w każdym miejscu w Twoim domu i w każdym czasie. Dodatkowo warto tutaj wspomnieć o tym, że nie ma tutaj konieczności podłączania drukarki do komputera stacjonarnego. To niezwykle komfortowe rozwiązanie. W dodatku daje to możliwość wydruku z urządzeń mobilnych, takich jak na przykład smartfon lub tablet. To dodatkowo ułatwia drukowanie, nawet zaawansowanych dokumentów, z wieloma tabelkami, czy wykresami. Warto wziąć pod uwagę wszystkie najważniejsze parametry drukarki wielofunkcyjnej, żeby w ostatecznym rozrachunku, wybrać taki model, który w stu procentach będzie odpowiadał Twoim oczekiwaniom. Przejdźmy teraz do konkretów, jeżeli chodzi o te ważne aspekty drukarki wielofunkcyjnej.

Drukarka wielofunkcyjna

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Jakie są najważniejsze parametry drukarki wielofunkcyjnej?

W sklepach internetowych i stacjonarnych występuje naprawdę bardzo wiele modeli drukarek wielofunkcyjnych, inaczej multifunkcyjnych. Różnią się one między sobą ceną, wielkością i właśnie istotnymi parametrami. Jest kilka aspektów, na które powinieneś zwrócić wyjątkową uwagę w czasie kupowania tego rodzaju urządzenia. Zaraz wymienimy je tutaj wszystkie. Pierwszą kwestią, która pewnie również Tobie przychodzi na myśl to koszty związane z drukowaniem. Nie ma co ukrywać, że drukarka wielofunkcyjna będzie pełniła rolę nie tylko drukarki, ale również innych urządzeń. Jednak nadal najważniejszym zadaniem drukarki wielofunkcyjnej będzie właśnie drukowanie. Co powinieneś wiedzieć o jego kosztach? Przede wszystkim weź pod uwagę fakt, że drukowanie drukarką laserową będzie o wiele korzystniejsze pod względem finansowym niż drukarką atramentową.

back to menu ↑

Ranking drukarek wielofunkcyjnych: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general