Jaki krokomierz wybrać?

Czy masz świadomość tego, że na rynku dostępny jest więcej niż jeden rodzaj krokomierza. Może Ci się wydawać, że tego rodzaju urządzenia powstały tylko i wyłącznie po to, żeby mogły je nosić na rękach, a w zasadzie na nadgarstkach osoby, które wprost uwielbiają aktywność fizyczną. Jednak ten gadżet może być Ci przydatny również, jeżeli chcesz monitorować swoją zwykłą aktywność w ciągu dnia. Taka analiza wykonanych ruchów na pewno zwiększy Twoją motywację do polubienia zajęć sportowych.

Do czego może Ci się przydać krokomierz?

Krokomierz jest urządzeniem elektrycznych, którego najważniejszym zadaniem jest pomiar ilości wykonanych kroków. O prawidłowym działaniu tego sprzętu możesz się przekonać w czasie spaceru albo biegu. Aktualnie krokomierze posiadają bardzo wiele innych dodatkowych funkcji, które są niezwykle pomocne, w szczególności dla osób, które regularnie uprawiają sport. Krokomierz podobnie jak smartwatch pozwala na obliczenie dystansu, spalonych kalorii, czy pomiar pulsu. Dodatkowo jest on wyposażony w timer oraz stoper. Bardzo wiele osób decyduje się nosić krokomierz na ręku. Dzięki temu może mieć go zawsze przy sobie i nie musi o nim pamiętać, gdy na przykład wychodzi na spacer. Jeżeli chcesz się przekonać, ile dla Twojej kondycji może zrobić najzwyklejsza przechadzka, to zachęcamy Cię do zakupu krokomierza. Dzięki niemu będziesz mógł się przekonać, jakie rezultaty może dać tego rodzaju aktywność fizyczna.

Krokomierz

fot. AdobeStock

Jakie zalety mają krokomierze?

Przed każdym zakupem jakiegoś bardziej kosztownego urządzenia dobrym pomysłem jest zapoznanie się ze specyfikacją produktu, jego właściwościami. Ważne jest również porównanie wybranego przez Ciebie urządzenia z pozostałymi dostępnymi na rynku modelami. Poniżej specjalnie dla Ciebie stworzymy listę najważniejszych zalet krokomierzy, a następnie powiemy Ci o tym, jakie są ich rodzaje. Przede wszystkim krokomierze są wielofunkcyjne. Występują na rynku takie rodzaje krokomierzy, które mogą spełniać kilka funkcji w jednym czasie. Jest to bardzo ważne w przypadku osób, które są non stop aktywne. Dla takich osób krokomierz jest niezwykle przydatnym urządzeniem, ponieważ może zapisywać ono wszystkie potrzebne informacje odnoszące się do pokonanego dystansu oraz czasu, w jaki udało się uzyskać taki rezultat. Krokomierze są wygodne i stylowe. Rozmiar krokomierza nie jest większy niż tradycyjny zegarek sportowy. Z tego względu nie masz potrzeby zdejmowania krokomierza do pracy albo do sprzątania. Tego rodzaju urządzenia standardowo występują w bardzo wielu kolorach. To sprawia, że możesz dopasować krokomierz do swojego indywidualnego stylu ubierania oraz osobowości.

Krokomierz

fot. AdobeStock

Jak często trzeba ładować krokomierz?

A co z ładowaniem tych urządzeń? Czy rozładowują się one tak szybko jak smartfony? Na szczęście nie. Możesz nawet zapomnieć, że ten sprzęt w ogóle wymaga jakiegokolwiek ładowania. Wystarczy, że zatroszczysz się o poziom jego baterii raz na tydzień. A w jaki sposób krokomierz łączy się ze smartfonem? Odbywa się to przez dedykowaną aplikację na telefon. Wystarczy, że włączysz Bluetooth na urządzeniu i smartfonie, położysz je obok siebie, a po chwili połączą się za sprawą Bluetooth. Będziesz mógł wtedy korzystać bez problemu z tych dwóch sparowanych urządzeń. Dzięki temu będziesz mógł również przenieść zgromadzone na krokomierzu dane na telefon. Nie zajmujesz pamięci w krokomierzu, a przez to działa on wydajniej. Krokomierz jest niesamowicie prosty w obsłudze. Tego rodzaju urządzenie zazwyczaj ma bardzo czytelny ekran, podświetlenie oraz niewiele przycisków, co w tym akurat przypadku jest bardzo istotną zaletą. Najtańszy krokomierz będziesz mógł kupić już za kilkadziesiąt złotych. Tak niska cena powoduje, że to urządzenie staje się coraz bardziej modne, a co za tym idzie, zdobywa ono coraz większe grono wielbicieli. Krokomierz jest swojego rodzaju podręcznym motywatorem do ćwiczeń fizycznych. Prawda jest taka, że kupienie sobie takiego urządzenia po prostu pcha Cię do działania oraz do próbowania nowych rodzajów aktywności. Chcesz pobić swój własny rekord i dalej się rozwijać.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general