Co to jest system multiroom?

W obecnych czasach, gdy na spokojnie posłuchanie muzyki, zazwyczaj nie masz czasu, to pewnie marzysz o tym, żebyś mógł zabrać ze sobą ulubione piosenki, w każde miejsce, w które tylko się udasz. W czasie, gdy poza domem korzystasz z radia w samochodzie albo ze smartfona oraz ze słuchawek, to w domu pewnie chcesz mieć jakieś bardziej wygodne i stacjonarne rozwiązania. Chcesz swobodnie chodzić po mieszkaniu, słuchać piosenek, które są dopasowane do Twojego aktualnego nastroju i nie ograniczać się do podkręcania głośności na jednym dostępnym urządzeniu grającym. Właśnie dlatego powinieneś się dowiedzieć, czym jest system multiroom.

Polecane systemy multiroom


back to menu ↑

W jaki sposób funkcjonuje system multiroom?

Najprościej możemy powiedzieć, że jest to system, który daje możliwość odtwarzania muzyki w każdym pomieszczeniu z jednego, wspólnego urządzenia. Potrzebujesz jednostki multiroomowej, do której podłączysz źródło dźwięku. Do jednostki multiroomowej podłączane są głośniki rozmieszczane w wybranych przez Ciebie pomieszczeniach. W najbardziej podstawowej wersji możesz odtwarzać tą samą muzykę w kilku pokojach. Jednak multiroom może dać Ci możliwość słuchania różnych piosenek w różnych pomieszczeniach w jednym czasie.

System multiroom

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Jakie głośniki będą odpowiednie do systemu multiroom?

Głośniki możesz podłączyć za pomocą kabli. Możesz też wybrać wersję bezprzewodową. Masz prawo również zdecydować się na głośniki podwieszane, głośniki schowane w ścianach albo na kolumny wolnostojące. Tak naprawdę masz mnóstwo możliwości. Najbardziej nowoczesne głośniki multiroomowe łączą się z internetem oraz z siecią domową. Stają się częścią systemu tak zwanego inteligentnego domu. Dzięki nim w komfortowy sposób możesz korzystać z serwisów muzycznych. Większość głośników multiroom jest obsługiwana za pomocą przeznaczonej do tego aplikacji na smrtfonie. Pozwala ona Ci sterować muzyką w całym mieszkaniu. Taka aplikacja jest niezwykle prosta w obsłudze oraz w instalacji. Pozostałe systemy mogą być sterowane za pomocą centralnego pilota lub pilotów znajdujących się w każdym pomieszczeniu. Aktualnie amplitunery kina domowego mogą być również wyposażone w funkcję multiroom. Nie musisz wtedy kupować samodzielnej jednostki centralnej.System multiroom

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Co oprócz głośników znajduje się w systemie multiroom?

Każdy system multiroom może być złożony z kilku urządzeń, bo odtwarzania jest oparte na połączeniu z domową siecią lub funkcji Bluetooth. W związku z tym możesz jako źródło dźwięku stosować domowe urządzenia. Może to być na przykład telefon, zestaw kina domowego, odtwarzacz płyt, odbiornik radiowy lub telewizor. W dodatku, gdy korzystasz z urządzeń z wbudowanymi serwisami muzycznymi, to nie musisz się ograniczać tylko i wyłącznie do własnych zasobów, czyli plików na dysku komputera albo kolekcji standardowych płyt. System multiroom ma być w sobie wbudowane najpopularniejsze serwisy muzyczne oraz filmowe. Nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś słuchał playlist z You Tube, Spotify albo Tidal.  Gdy wybierasz komponenty do systemu multiroom, to dobrze by było uwzględnić również to, jakie dodatkowe usprawnienia mają w sobie kupowane przez Ciebie urządzenia. Bardzo dobrym pomysłem może być oparcie systemu multiroom na telewizorze z dostępem do internetu oraz z wbudowanymi aplikacjami. To w bardzo dużym stopniu rozszerzy możliwości domowego systemu do słuchania muzyki. Oprócz głośników, w szczególności w domach z ogrodem albo z tarasem, dobrze jest dokupić również bezprzewodowe słuchawki. Dzięki nim będziesz mógł się swobodnie poruszać po całym domu, nawet gdy źródło dźwięku znajduje się daleko od Ciebie. Wyobraź sobie dom, w którym z sypialni każdego poranka sączy się łagodna muzyka, a gdy szykujesz się do pracy, to w uszach masz bardziej energetyczną melodię, w jadalni możesz sobie posłuchać delikatnego jazzu, a wieczorem, gdy bierzesz relaksującą kąpiel, to słuchasz ulubionej, spokojnej muzyki. Właśnie tak działa system multiroom. Chociaż brzmi jak bajka, to polecamy Ci bliżej zainteresować się tym tematem i czerpać przyjemność ze słuchania muzyki.

back to menu ↑

Ranking systemów multiroom: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general