Jaki oczyszczacz powietrza wybrać?

Oczyszczacze powietrza są urządzeniami elektrycznymi, które posiadają układ filtrujący powietrze. Tak samo, jak dzbanki filtrujące, z tą różnicą, że nie oczyszczają one wody, tylko powietrze w Twoim otoczeniu. Właściwy oczyszczacz powietrza może zlikwidować składniki smogu, takie jak na przykład: PM2.5, PM10, lotne związki organiczne, tlenki NOX i SOX. W dodatku dobry oczyszczacz powietrza może usunąć z niego praktycznie wszystkie alergeny, bakterie oraz wirusy. Osoby, które mają już w swoich domach oczyszczacze powietrza, mogą zaobserwować również bardzo duże zmniejszenie ilości kurzu w domach. Na rynku występuje bardzo wiele urządzeń tego rodzaju. Ich ceny wahają się od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Dlaczego są one aż tak diametralnie różne? Wbrew pozorom zakup właściwego urządzenia do oczyszczania powietrza czasami jest sprawą wyjątkowo skomplikowaną. Mamy nadzieję, że nasz poradnik zakupowy pomoże Ci w podjęciu właściwej decyzji. Podpowiemy Ci, jakie osoby przede wszystkim powinny się zainteresować zakupem oczyszczaczy powietrza oraz jaki model, w największym stopniu będzie odpowiadał Twoim indywidualnym oczekiwaniom.

Polecane oczyszczacze powietrza


back to menu ↑

Czym jest i jak działa oczyszczacz?

Zadaniem oczyszczacza powietrza jest zatroszczenie się o to, żeby w Twoim domu było czyste powietrza. Co to tak naprawdę oznacza? Pewnie tak samo, jak większość osób, bardzo dużo czasu przebywasz w domu albo w biurze. Chodzi nam tutaj ogólnie o zamknięte pomieszczenia. Współczesne życie niestety to wymusza. Bez względu na to, w jakim pomieszczeniu się znajdujesz, wszędzie w powietrzu będą znajdowały się: roztocza, wirusy, bakterie, kurz, zwierzęca sierść, pyłki, zarodniki grzybów, lotne związki organiczne oraz mikroskopijne pyły. Wiemy, że o wiele łatwiej się żyje, gdy nie masz takiej świadomości, ale niestety musieliśmy o tym napisać dla Twojego dobra. Może dzięki tej wiedzy poprawisz jakość Twojego życia i kupisz dobrej jakości oczyszczacz powietrza. Przebywanie w pomieszczeniach pełnych zanieczyszczonego powietrza, w którym znajduje się bardzo dużo szkodliwych substancji jest niekorzystne dla Twojego zdrowia. Możemy zaobserwować zwiększenie się ilości zachorowań na choroby płuc, na przykład astmę, czy POChP. Nie brakuje również osób, które cierpią na różnego rodzaju alergie. Co więcej badania statystyczne pokazują, że znacznie większa umieralność występuje od momentu, gdy tak nasilony jest w dużych miastach i nie tylko smog. Można tak szacunkowo przyjąć, że co trzeci udar mózgu posiada przyczynę wynikającą z zanieczyszczenia powietrza. Tak mówią dane WHO. W tej sytuacji mogą Ci pomóc właśnie oczyszczacze powietrza. Są one w stanie zlikwidować praktycznie 100 procent wymienionych tu już wcześniej zanieczyszczeń. Otaczające Cię powietrze od razu stanie się o wiele czystsze.

Oczyszczacz powietrza

fot. AdobeStock


back to menu ↑

W jaki sposób działają oczyszczacze powietrza?

Większość oczyszczaczy powietrza likwiduje zanieczyszczenia przez przepuszczenie ich przez komplet filtrów, na przykład wstępny, HEPA oraz aktywny węgiel. W części tego rodzaju urządzeń proces oczyszczania powietrza jest o wiele bardziej skomplikowany. Warto tutaj wspomnieć o tym, że jonizowanie powietrza umożliwia zlikwidowanie prawie 100 procent alergenów. Warto jest zwrócić szczególną uwagę na technologię Plasmacluster umożliwia ona osiągnięcie stężenia nawet 2500 jonów na centymetr kwadratowych. W oczyszczaczach powietrza będziesz mógł spotkać również żele kamionkowe, zeolity oraz filtry, które będą nasączone specjalnymi solami. Część oczyszczaczy powietrza ma również funkcję odkażania filtrów przy użyciu lampy ultrafioletowej. Mówiąc możliwie najprościej, proces oczyszczania powietrza jest zależny od oczyszczacza powietrza i filtra, który został użyty w danym urządzeniu.

Oczyszczacz powietrza

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Jakie są rodzaje oczyszczaczy powietrza?

Tutaj, jak przy każdym innym urządzeniu elektronicznym możemy wyróżnić bardzo wiele podziałów. Najczęściej oczyszczacze powietrza dzieli się ze względu na rodzaj filtra, który w nim został zastosowany. Mogą być na przykład oczyszczacze powietrza na smog.

back to menu ↑

Ranking oczyszczaczy powietrza: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general